fbpx
Події
Чоловіка, наче підмінили. Не помічає ні мене, ні доньки

Надія марно вже вкотре намагалася набрати документ. Крізь сльози, що мимоволі набігали, вона не могла прочитати ані слова на моніторі комп’ютера і все починала спочатку. Від нервового напруження тремтіли руки, пальці неслухняно вибивали не ті букви — робота не клеїлася, пише видання “Є”.

Колега, помітивши стан підлеглої, запропонувала перепочити і випити кави.

— Я вже не знаю, що й робити. Просто гадки не маю. Чоловіка, наче підмінили. Не помічає ні мене, ні доньки.

Колега, яка була старша за Надію і от-от мала стати бабусею, терпляче слухала Надійчину сповідь. А та, ковтаючи сльози, продовжувала:

— У нас все було так добре. Як наврочив хто! Приходити став пізно, очі ховає. “Може, на роботі що трапилося?”, — запитала у нього. А він ні з того ні з сього і каже: “Хочу розлучитися”. “Чому?” Не відповідає. Отакої. І як тут не намагаєшся догодити, лише гірше виходить. Усе його дратує. Як бути, навіть не знаю.

— Що тут порадиш. Часом думаєш — все минеться, а потім стільки сил і здоров’я витратиш, що на думку спадає: “Хай на Божу волю”. Краще би йшов на всі чотири сторони одразу. Хтось змириться, а комусь це й життя може коштувати. Знаєш, у мене є знайома, вона у такому випадку до вopoжки йде. Каже, що у тієї жінки є дар передбачення. Якщо хочеш, візьму у неї телефон для тебе.

Надія погодилася, і вже за чверть години домовлялась із вopoжкою.

Затамувавши подих і натиснувши кнопку дзвінка, Надія стояла перед дерев’яними дверима з бляшаною табличкою “43”. За дверима почулась метушня, і вони відчинились на відстань ланцюжка. У досить широку шпаринку на молоду жінку дивилася пенсіонерка. Надія нагадала про свій дзвінок і, нарешті, була запрошена хазяйкою квартири у передпокій.

— Що у тебе? Говори, що сталося? — досить люб’язно запитала вopoжка.

— Я не знаю з чого почати, — знітившись промовила Надія. — У мене чоловік і заплакала.

— Гаразд. Заспокойся. Подивимося на карти. Тягни з колоди — запропонувала приязно, і думай про нього. За “вальтами” у трефовій масті падала дама бубен, а червовий король з далекої дороги очікував несподівану звістку. Вся інформація, якою насичувала вopoжка спраглу до порад Надійчину душу, перемішувалася, і за десять хвилин гостя вже не в змозі була нічого аналізувати.

Єдине стало очевидним: сім’ю вже не врятувати. У чоловіка, з яким вона прожила понад 10 років, є коханка, у тієї незабаром народиться від нього дитя.

Відчуваючи свою провину перед сім’єю, Андрій, так звали чоловіка Надії, вже давно мріє жити з іншою і це ось-ось станеться. Усе це і лежало між яскравими картинками карт, які то збирала вopoжка, то знову розкладала перед очима Надії, чим “серце заспокоїти” жінці, яка щойно почула мало не вирок, сказати було не просто. І, разом з тим, після довгої паузи, прозвучало:

— Це лише перша половина твого життя. Ти відпустиш його. Він — не твоя доля. А от далі на тебе чекає справжнє щире кохання на усе життя.

Серце Надії спочатку наче завмepло, а потім, у передчутті щастя, яке вже десь блукає у пошуках своєї домівки, забилося, наче бігло йому назустріч.

— От побачиш, я не могла помилитися. Карти не обманюють. Щоб стати щасливою, ти переживеш цю прикру подію. Відпусти його! Твоє щастя вже в дорозі.

Тепер Надія відчувала себе іншою. Вона знала, заради чого їй варто жити. Тільки поряд зі щасливою матір’ю буде щаслива донька. Зрідка телефонувала вopoжці, яка не забувала про її перший візит й сама згодом запросила Надію у гості.

На той час минули неприємності розлучення, пошуки додаткового заробітку, відійшла у вічність Надійчина матуся — опора і порадниця, та переживши ці випробування, жінка дивилася на життя, оцінюючи втрати і здобутки, мудро і виважено.

Зустрілися дві жінки як давні знайомі. Їм було про що розповісти одна одній. Отже, за чашкою кави, до якої Надія спекла тістечка, було оповідане пережите за ці роки. Мовчки слухаючи, вopoжка кивала головою, а коли співрозмовниця подякувала за силу підтримки, яку незримо випромінювала ясновидиця, спілкуючись по телефону, нагадуючи про минучість негараздів, літня жінка усміхнулась.

— Я хочу сьогодні знов подивитися, що доля тобі готує на день завтрашній. Розпач і стpaх минули. Поглянь на себе у дзеркало: ти впевнена і самодостатня. Ти навчилася давати раду своїм проблемам. Боротьба за виживання і вміння самостійно йти по життю, підтримуючи інших, загартували тебе. Донька дивиться на тебе з повагою, колеги відчувають твою досвідченість і цінують. Ти розцвіла.

А карти тим часом лягали на столі, складаючи відому одній їй, opoжці та її Величності Долі, Надійчину картину життя.

— Незабаром ти отримаєш несподівану звістку з далекого краю. Там на тебе чекає чоловік, він нещодавно овдовів, і доля подарує вам щасливу зустріч. Ворожея уважно вдивлялась у карти. Він посланий тобі для здійснення усіх бажань. Ти ще молода і у вас буде дитина… це все неодмінно здійсниться… І раптом із сумом додала: Але ми з тобою більше не побачимося..

— Чому? – запитала Надія

— Так розпорядилася доля! А тепер йди і чекай, — відповіла ворожея. — Я повинна ще кілька людей прийняти. Їм теж моє слово має допомогти пройти життя гідно і не схибити. А ти готуйся у дорогу. Все буде добре. Щасливо! Тобі моє благословення.

Надії за кілька днів виповнювалося 35. Святкувала у вузькому колі. Колеги привітали, як годиться. Аж раптом пролунав телефонний дзвінок. І новина, яка здивувала іменинницю, підтвердила прогнози вopoжки. Справді, наче хтось підслухав їхню розмову і все збувалося, як за розробленим сценарієм.

Звістка, що надійшла у село, родом з якого була Надійчина матуся, спантеличила земляків. У Бельгії помepла рідна сестра матері, тітка Надії. Вона ще за часів німецького полону познайомилася з бельгійцем у концтaборі. Анрі закохався у карооку Марі, і вони одружилися після визволення. Довгі роки Марі (Марусю) на Україні вважали зниклою безвісти. А коли вдалося дізнатися, що жива, спілкуватися змоги не було за певних обставин.

Жили небідно, мали будинок у передмісті Антверпена і власну справу, яку Анрі передав далекому родичу — племіннику по лінії своєї матері. Як виявилося, будиночок після смepті тітка Маруся заповіла єдиній племінниці Надії, доньці рідної сестри. І тепер племінник Анрі на ім’я П’єр розшукав через різні інстанції спадкоємицю і запрошував у гості до Бельгії.

За допомогою скайпу контактувати було неважко. Проте мовний бар’єр не давав тієї повноти емоцій у висловленні почуттів, які переповнювали душу Надії. П’єр найняв перекладача, а Надія, готуючись до поїздки на гостину, опановувала незнайому їй мову на курсах.

П’єру після смepті дружини навіть на думку не спадало, що десь існує жінка — так схожа на його Жаннет. Чарівниця Надін на диво була подібна до тієї, яку не врятував від тяжкої невиліковної недуги. Вона усміхалася так само краєчками уст, заглядаючи наче у самісіньку душу, таємну мрію читала одним поглядом, розуміючи без слів.

Надія стримано відповідала на запитання, обіцяючи неодмінно приїхати, як тільки почнеться відпустка, і боялася самій собі зізнатися, що це він — П’єр, про якого вopoжка їй оповідала. Коли готувалася до поїздки, документи ось-ось мали прийти, зателефонував перекладач і повідомив, що за кілька днів П’єр завітає до неї власною персоною, з’явилася можливість розпочати перемовини у Києві.

Читайте також: Культурний шок: як українки влаштовують побут з американськими чоловіками

Її охопив справжній жах. Ні, тільки не зараз! Кімнатка у гуртожитку — усі її хороми. А він такий заможний! Чому саме він? Як сприйме його моя донька, адже вона ніколи не ділила їхні стосунки ні з ким.

Тисячу “чому?” перекреслив єдиний погляд П’єра, а його міцні обійми відгородили муром від усіх проблем і питань. Вони справді створені одне для одного. Це вже було вирішено давно, долею.

Далі все відбувалося, мов у казці. Затишний будиночок у передмісті Антверпена, який потонув у пахощах квітників, мансарда з орхідеями, що так подобалися Надійці, вечері на терасі, вихідні з екскурсіями і ніжні нoчі кохання, зізнання двома мовами. А незабаром, влаштувавши життя доньки, — вона стала студенткою університету, порадувала чоловіка новиною — була при надії. Ось тоді вони й повінчалися.

Наступного дня зателефонували їй. Голос, який вона почула, лунав слабко, говорити довго не могла, лише сказала: “От бачиш, все збулося. Я завтра лягаю у лікарню. Дуже хворію”.

— Ви знали, що так буде? — запитала Надія.

— Ні, мабуть. Я так хотіла. Я завжди бажала людям щастя і мріяла, щоб так було. Напевно, мене чув Всевишній, вони справді виконувалися, мої прохання.

Автор: Наталя Білявська