fbpx

Чоловічі хобі для прекрасних дам: жінка і рибалка

Традиційно рибалка вважається чоловічим заняттям, але стверджувати, що жінка і рибалка несумісні може тільки закоренілий шовініст.

Останнім часом все більше представниць прекрасної статі долучається до цього виду дозвілля. І це не дивно: захопленість процесом, азарт від покльовок і відчуття риби на гачку, а також незабутнє відчуття перемоги, коли пійманий трофей виявляється в руках, не мають гендерної приналежності. Чому б не спробувати себе в новому хобі.

Звідки ростуть корені жіночої риболовлі
Яка рибалка підходить для жіночого хобі
Перша рибалка: поради початківцям
Звідки ростуть корені жіночої риболовлі

Рибальство, як чоловічий промисел, закріпилося за сильною статтю ще з часів збирання, коли поділ на жінку-хранительку вогнища і чоловіка-годувальника було обумовлено жорсткою необхідністю.

Вже в середні століття жінки не тільки рибалили нарівні з чоловіками, але і писали про це книги: так, перший рукописний Трактат про рибної ловлі з використанням гачка» (опублікований в Англії в 1496 році) був написаний настоятелькою монастиря Джуліаною Бернерс. Приблизно з тих часів рибалка з розряду промислу заради прожитку перейшла в заняття для задоволення.

Сучасна рибалка остаточно втратила споживчий статус, зате придбала безліч інших: різновид активного відпочинку, засіб самовираження, привід вибратися на природу, її розглядають як спортивну дисципліну. У будь-якому випадку риболовля для жінок служить захоплюючим хобі і невичерпним джерелом позитивних емоцій.

Яка рибалка підходить для жіночого хобі

До основних видів риболовлі, які користуються популярністю у жінок, можна віднести поплавкову снасть, донку і спінінг.

Ловлю на поплавкову снасть віддають перевагу ті, хто не любить суєти. Спостереження за поплавком на воді кшталт медитації, дуже заспокійливий вид риболовлі. Найчастіший трофей рибалки, який захоплюється цим видом лову, розміром з долоню. Поплавкові знаряддя найпоширеніша у початківців: легка, дешева, підходить для будь-яких водойм. Багато жінок віддають перевагу саме цей вид лову, тому що насадки тут використовуються рослинні: горох, перлівку та інші крупи, тісто.

Донна вудка (донка) — також снасть для тих, хто не поспішає. Поки риба ловиться, жінки на риболовлі можуть спокійно займатися іншими справами, наприклад, малюванням, в’язанням або пошиттям іграшок, а про клюванні повідомить дзвіночок-сигналізатор.

Снасть для донної ловлі важка і вимагає певних навичок і практики, однак і більш великі трофеї. Це вид лову для сильних духом жінок, адже найчастіше доводиться мати справу з наживками — опаришами і черв’яками.

Спінінг — активний вид лову, що вимагає постійного руху: частої зміни місць, постійних закидів і вываживаний. Снасті недешеві, треба мати багато аксесуарів. Спінінг вибирають ті жінки, які готові помірятися силами з великим і агресивним хижаком.

Зазвичай на поплавчанку і донку ловлять мирну “білу” рибу, а на спінінг — хижу. Втім, цей поділ досить умовно: на снасть для хижака з легкістю може клюнути навіть карась, а замість ніжної плотвички порадувати рибака може і особливо хижий окунь.

Взагалі різновидів снастей дуже багато, способів лову ще більше і по кожному з них написано безліч книг. З часом будь-яка жінка знайде для себе улюблений варіант, що ідеально підходить до її темпераменту.

Перша рибалка: поради початківцям

найпростіший спосіб виїхати на першу риболовлю — заручитися підтримкою досвідченого рибалки; він і з вибором снастей підсобить, і допоможе навчитися потрібне премудростям, і на рибне місце вивезе.

Якщо такого знайомого немає, тоді можна в спеціалізованому магазині попросити продавця зібрати готовий набір для початківця. Освоїти основи лову можна і за матеріалами в інтернеті (форуми, статті, книги, відео).

В першу чергу для риболовлі необхідна вудка. Вона складається з вудилища, волосіні і рибальського гачка, на який насаджується принада. Залежно від способу лову може з’являтися додаткова оснастка: грузила і поплавок, котушка, сигналізатор. Приманка є другим необхідним елементом риболовлі. Обов’язковий в спорядженні садок для складання спійманої риби (або кукан для хижака).

Багато жінок на риболовлі відпочивають разом з дітьми: малята із задоволенням плескалися в воді влітку або грають у сніжки взимку, а дітвора постарше з полюванням складе компанію мамі. Ну, і звичайно ж, всі порадіють выловленному трофею! Заміжнім жінкам захоплення риболовлею дасть можливість проводити більше часу з чоловіком і уникнути зрад, а для самотніх дам — це додатковий шанс знайти свою долю!

Риболовля хороша передусім своєю універсальністю: літня і зимова, з човна або з берега, вона завжди залишається захоплюючим заняттям, дозволяючи відпочити від повсякденних турбот і отримати заряд бадьорості. Уловом ж щаслива рибалка може прикрасити святковий стіл, порадувати кота, або зробити фотознімок на пам’ять, відпустити рибу назад у водойму і гордо називати себе рибалкою-спортсменом.

Інга Гришина, спеціально для інтернет-журналу «Жіночі захоплення».

Читайте також:   Старі рибалки не пам’ятають таких гігантів: У Києві в Дніпрі виловили величезного сома (фотофакт)

Джерело.

You cannot copy content of this page