fbpx

Через рік школи стануть профільними: 9 предметів з 22 (відео)

Обговорення нової програми триватиме до кінця місця. Зміни запустити планують з наступного року.

Валерій уже одинадцятикласник, і має серйозні плани на майбутнє. Мріє стати істориком. Своєму захопленню хлопець приділяє весь вільний час

За сусідньою партою – Валерія, майбутній економіст. Щоб добре підготуватись до вступу – щотижня займається з трьома репетиторами.Такі різні, але вчаться за однією програмою. Освітяни впевнені, що універсальний навчальний план не для випускників. Тож старша школа має бути профільною.

Читайте також:САВЧЕНКО СКЛИКАЄ МАЙДАН (ФОТО)

Обов’язкових предметів стане менше – з 22 перелік скоротять до 9. Це українська та іноземна мова, література, історія України та всесвітня історія, математика, людина і суспільство, людина і природа, фізична культура та захист вітчизни.

Інші предмети з розкладу не зникнуть. Зміниться лише кількість годин їх вивчення. Залежатиме це від того, яку саме спеціалізацію обере учень. Наприклад, проблем з точними і природничими науками у профільних класах не буде. Однак вивчення цих дисциплін зведуть до мінімуму для гуманітаріїв.

У школах до змін готові, але є запитання. Зокрема у вчителів. Адже їхня і так невелика зарплатня напряму залежить від кількості уроків. Цікавлять і підручники. З ними в Україні й так проблема. А тепер треба буде розробити по 2 варіанти – загальний та поглиблений.

Обговорення нової програми триватиме до кінця місця. У міністерстві освіти обіцяють, до того часу всі нюанси будуть вирішені, підручники надруковані.

Батьки, чиї діти підуть до реформованої старшої школи, по-різному реагують на нововведення. Чиновники зізнаються, що найскладніше реформу буде реалізувати у сільських школах. Адже кількість учнів та вчителів там менша від загальноосвітніх міських закладів.

Джерело.

You cannot copy content of this page