fbpx

Через 10 років Україна переможе корупцію і стане успішною країною – Die Zeit

Завдяки активізації українського громадянського суспільства і фінансової допомоги Заходу Україна протягом десяти років стане країною з низьким рівнем корупції й успішної економікою, що дозволить їй претендувати на членство в Європейському Союзі.

Про це в своїй статті для газети Die Zeit пише німецький політолог і науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд, передає Newsru.ua.

Він зазначає, що протягом останніх двох років співтовариство західних країн здійснило Україні істотну підтримку, допомогло їй стабілізуватися і почати реформи, хоча в 2014 році, після Євромайдану і російської інтервенції, Україна перебувала на межі колапсу.

За словами Умланда, розвал країни був зупинений завдяки зусиллям українського громадянського суспільства і фінансової допомоги Заходу.

Експерт зазначає, що нині в Україні йде повільний процес реформ, однак політика і суспільство країни характеризується скандалами і звинуваченнями у ще більшому ступені, ніж раніше. При цьому політичні конфлікти в Києві, що загострюються, свідчать про глибину і безповоротність змін.

Так, за останні півтора роки були ухвалені нові закони, з’явилися нові установи, наприклад, для боротьби з корупцією. Для деяких частин населення, переважно для економічної і політичної еліти, це має неприємні, а іноді хворобливі наслідки.

“Незважаючи на опір старої еліти, Україна змінюється. Українське громадянське суспільство стало значним фактором у законодавстві та ухваленні державних рішень. Західні організації, такі як ЄС і МВФ, надають Україні свого роду новий план Маршалла. Західні дипломати й інвестори співпрацюють із українськими активістами, дослідниками і журналістами. Все це в сукупності сприяє успіху реформ. Протягом приблизно десяти років Україна стане іншою країною з меншим рівнем корупції, успішною економічною моделлю і досконалішим адміністративним апаратом. Велика частина угоди про асоціацію з ЄС буде реалізована, і Україна може стати потенційним членом ЄС”, – пише Умланд.

Водночас, експерт зазначає, що головний ризик для нової України виходить у першу чергу з Москви і Мінська.

Умланд переконаний, що якщо реформи вдасться втілити в життя, в Україні з’явиться контрмодель клептократичної диктатури на пострадянському просторі, що загрожує черговим загостренням конфліктів на сході і півдні України. Цілком ймовірно, Москва продовжить гібридну війну проти Києва.

У найгіршому випадку новий наступ Росії може привести до краху української держави, що для ЄС буде означати мільйони біженців зі Східної Європи.

Оскільки найближчими роками Україна не стане членом ні ЄС, ні НАТО, вона залишиться в “перехідній зоні”. З цієї причини необхідні інші інструменти для забезпечення безпеки української держави та іноземних інвестицій. Серед іншого, країни Заходу можуть постачати Україні оборонне озброєння, наприклад сучасні танки і зенітні ракети.

Також Брюсселю необхідно вже зараз дати зрозуміти Москві, наскільки він зацікавлений у стабільній Україні.

“ЄС повинен заздалегідь попередити Кремль про те, що він введе додаткові санкції, якщо Москва знову запустить спіраль конфлікту або буде вести себе в Україні, як в Сирії. Також Захід повинен заявити про готовність підтримати східноєвропейську оборонну коаліцію між членами і не членами НАТО. Країни – члени НАТО, такі як Польща і Литва, повинні зважитися на більш тісну співпрацю з Києвом у питаннях безпеки. з огляду на великі ризики, які може являти собою дестабілізація України, в зміцненні східноєвропейської безпеки повинні бути глибоко зацікавлені і країни Західної Європи”, – резюмує Умланд.

Читайте також: Європа під загрозою: один із ватажків ІДІЛ пробрався на Балкани з 400 терористами

Джерело.

You cannot copy content of this page