fbpx
Без рубрики
Частині українців спишуть кредити

Проблемні позичальники із зони проведення АТО та Криму позбудуться своїх старих боргів – фінансові установи хочуть їх списати.

Відтак, банки просять внести відповідні зміни в Податковий кодекс, щоб спростити списання проблемних кредитів позичальників. Це повинно дозволити їм розформувати частину резервів і не потрапити під податковий прес. У Мінфіні пообіцяли допомогти з вирішенням проблеми.

Зазначені в Податковому кодексі критерії визначення безнадійності заборгованості занадто жорсткі. “Через це тривалий час банки не можуть очистити баланси від негативно класифікованих активів, що погіршує якість їх кредитних портфелів. Як наслідок, банки змушені платити податок на операції, за якими фактично понесли збитки”, – заявили в Незалежній асоціації банків україни. Про це пише видання Finclub.net.

Пропонується прописати додатковий критерій визнання заборгованості безнадійною. Такою буде визнаватися сума – борг за кредитом, у тому числі відсотки, за якими прострочення погашення боргу перевищує 360 днів. “Це дасть можливість списати проблемні кредити, не сплачуючи податків. Зараз банки не можуть навіть поїхати в ці зони, щоб зробити інвентаризацію боргів”, – говорить виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова. У НАБУ запевняють, що Мінфін їх підтримує.

Читайте також: Поліцейське беззаконня в Чернівцях шокує громадян (фото)

Джерело.

facebook