fbpx

Час планувати відпустку: ціни та можливості міста Бердянськ

Літо вже не за горами, тож час планувати відпустку. Якщо цього року ви мрієте побувати на морі, але не маєте змоги чи бажання летіти за кордон, то в Україні є гарні альтернативи, до них просто треба придивитися пильніше, пише “Українська Правда. Життя” 

Бердянськ – приємний клімат, чудова атмосфера, лікувальні грязі, тепле і лагідне Азовське море нагородять вас наснагою і здоров’ям як мінімум до наступної відпустки.

Місто, що адаптується до потреб туристів.

Бердянськ – місто-курорт на півдні Запорізької області. Його називають серцем українського Приазов’я.

Впродовж сезону 2016-го року, за словами міського голови, тут прийняли півтора мільйони туристів. 2017 року, попри те, що сезон розпочався дещо пізніше, спостерігався приріст. І не безпідставно. Адже місця тут і справді чудові.

Звичайно ж відпочивальників найперше приваблює море. Бердянськ омиває Азовське море. До слова, наймілкіше у світі. Його середня глибина – 8 метрів, а це сприяє доброму прогріванню води, що щедро насичена всілякими корисними мікроелементами.

Піщані пляжі, численні затоки, коси та острови. Тут вже саме повітря, насичуючись силою моря та довколишніх степів, лікує і бадьорить.

Перлиною тут є, звичайно, Бердянська коса, що дугою простягається у море на понад 20 кілометрів. На ній розташовуються чимало санаторіїв та баз відпочинку.

По суті уся вона – один величезний пляж. Із західної її сторони – відкрите море, зі східної – мілководдя, острови, солоні озера. А її оголовок оголошений заповідною територією.

Саме місто Бердянськ, розуміючи своє покликання, щоразу більше адаптується до потреб туристів. На узбережжі звели понад сотню баз відпочинку; на вулицях чимало дерев, квітів, різноманітних пам’ятників “для туристів”, затишних кав’ярень та ресторанів.

Проводять тут фестивалі шашлику, пива, морепродуктів, ковальської майстерності та багато інших, зокрема, і фестиваль журналістів.

Є у Бердянську також дельфінарій, аквапарк, зоопарк, кілька музеїв, парків та нічні клуби. Все, як і має бути в курортному місті. Тож буде чим зайнятися і крім купання та лежання на пляжі.

Увечері ж найпопулярнішим місцем Бердянська стає пішохідний Азовський проспект, котрий впадає у набережну площу увінчану 50-метровим колесом огляду. Саме вздовж нього найбільше кав’ярень і ресторанів. Відпочивальники з сутінками переміщаються з пляжів саме сюди. Тут вам і вуличні музиканти, і луна-парк, і чудові краєвиди на море та порт.

Ще однією візитівкою Бердянська, як і зрештою, усіх морських міст є риба.

Тут її чимало і готують тут її у всі відомі способи. Та найбільше тут шанують азовського бичка. Громада міста навіть встановила цій рибині пам’ятник з шанобливим підписом “бичку годувальнику”.

Місцеві кажуть: “Не спробував смаженого бичка – не був у Бердянську”.

Цілющі грязі від комарів. Бердянськ – це ще популярний бальнеологічний курорт.

Тут наявні мінеральні води різного складу та ступеня мінералізації. Їх використовують у лікуванні захворювань органів руху, нервової системи, гiнeкoлогічних захворювань. Та і просто п’ють, що сприяє лікуванню та профілактиці органів травлення.

Також тут є всі умови для пелоїдотерапії, тобто лікування грязями, адже навколишні озера та лимани містять унікальні цілющі сульфідно-мулові грязі. Їх лікувальне використання здатне впливати на всі основні функції організму.

Дехто, користуючись такою нагодою, береться до самолікування прямо на березі, проте лікарі наполегливо не радять цього робити. Більше того, застерігають щодо протипоказань.

Такі види лікування та оздоровлення пропонують у санаторіях “Бердянськ” та “Лазурний”, що входять до товариства “Приазовкурорт”. Обидва вони знаходяться в парковій зоні на березі моря біля початку Бердянської коси.

На їхній території є і грязьові озера, і джерела мінеральної води. А головне – наукова, кадрова та технічна база для використання усіх багатств, які тут сконцентрувались.

Чудова нагода відпочинок на морі поєднати із лікуванням, чи профілактикою. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, нервової, ендокринної, cтaтевої, сеpцево-судинної, епітеліальної систем, органів дихання, травлення та багато чого ще.

Вам запропонують різні процедури, як то традиційні масаж, лікувальна фізкультура, так і, наприклад, купання в мінеральній воді, інфрачервону сауну, чи щось іще екзотичніше, залежно від ваших потреб. А головне – лікування грязями: ванни, маски та компреси.

До складу грязі входить чимало корисних солей, газів та органічних сполук. Цікаво, що у її створенні беруть участь личинки комарів. Проте не тих набридливих кусючок, а комаря-дзвінця, який і взагалі не харчується.

Біля головного входу в санаторій “Лазурний” навіть поставили пам’ятник цій комасі. Вечорами там можна бачити їх цілі хмари, тож за запаси цілющого мулу можна бути спокійним.

Санаторії можуть прийняти майже три з половиною тисячі відвідувачів одночасно. Тут пропонують поселення в номерах різного ступеню комфорту: від “мандрівка в минуле” до люксів з кондиціонерами у окремих двоповерхових корпусах.

Харчування організоване за системою “шведський стіл”.

Заклади здійснюють оздоровлення не тільки у сезон, а й впродовж усього року.

На що потрібні гроші? Житло у Бердянську коштуватиме вам від 80 грн з особи за добу, в залежності від ваших вимог до рівня комфорту, психологічної стійкості і розміру гаманця. Звичайно, це ціни кінця сезону минулого року і вони дещо зміняться.

Розваги у аквапарку з 10:00 до 19:30 – 580 грн для дорослих і 550 грн для дітей. З 17:00 по 19:30 – 350 і 305 грн відповідно.

Відвідування зоопарку – 200 грн для дорослих і 150 для дітей віком до 10 років.

Читайте також: Купання в чані та гарячій діжці просто неба: 10 місць для відпочинку в Карпатах

Побачити місто із колеса огляду на набережній площі – 70 грн.

Похід у дельфінарій – 200 грн у будні і 250 у вихідні. За фото з дельфіном на помості заплатите 200 грн, у воді – 700. Катання з дельфінами коштує 1500 грн за 5 хв.

Ціни в кафе, ресторанах, на ринку та в супермаркеті досить невисокі, як для курортного міста.

Як доїхати? До Бердянська курсує чимало потягів, зокрема і прямий із Києва. Про квитки на них потрібно потурбуватися заздалегідь.

Можна їхати до Бердянська на власному авто: це 800 км переважно цілком непоганої дороги, якщо їхати через Лубни, Новомосковськ, а не через Кременчук попри Дніпро.

Також в сезон туди курсує чимало автобусів. Така поїздка коштуватиме приблизно 600 грн в один бік.

На Bla-Bla-Car водії просять за поїздку від 400 грн.

You cannot copy content of this page