fbpx
Події
Бути найбагатшою людиною на кладoвищі для мене не головне: 32 кращих цитат генія XXI століття

24 лютого 1955 наpодився американський винахідник та керівник компанії Apple Стів Джобс.

Він помep у 56 років від paку. За життя Джобс зарекомендував себе геніальний винахідник, вимогливий керівник та мудра людина. Його висловлювання розтягували на цитати, які незмінно ставали крилатими.

Справді, Стів Джобс – культова особистість в світовій історії інновацій. 38 років тому разом з колегою і другом Стівом Возняком він створив компанію, яка сьогодні є символом якості та багатства на ринку електроніки. Під його керівництвом випускалися революційні продукти, за якими люди готові були стояти в черзі декілька днів, ночуючи під дверима офіційного магазину.

Коли в кінці 1980-х Джобса відсторонили від управління компанією, вона ледь не пішла на дно. Проте Стів повернувся і зробив неможливе – не тільки відродив компанію Apple з попелу, але зробив її найдорожчою в світі.

До речі, Стів Джобс популярний не тільки своїми проривами у сфері IT-технологій, але і завдяки своєму філософському підходу до справи.

“Коли ви ростете, вам кажуть, що світ такий, який він є, і вам треба просто жити своїм життям в ньому. Постаратися не вдарятися об стіни занадто сильно. Постаратися завести хорошу сім’ю, веселитися, заощаджувати трохи грошей. Це дуже обмежене життя. Життя може бути набагато ширше, як тільки ви виявите один простий факт: все, що вас оточує, все, що ви називаєте життям, створено людьми, які були не розумніші за вас. І ви можете це змінити, ви можете вплинути. Ви можете створювати власні речі, якими будуть користуватися інші люди. Як тільки ви це зрозумієте, ви змінитеся назавжди”, – саме таким було бачення світу у батька Apple.

Читайте також: Укранці, що підкорили світ: від підмітання підлоги в продуктовому магазині до засновника найпопулярнішого месенджера

Топ-25 цитат Стіва Джобса – інженера, підприємця і просто – великої людини.

1. Я вірю, що якості людини визначаються його оточенням, а не спадковістю.

2. Не допустити помилок, значить прожити неповноцінне життя.

3. У дитинстві у хлопця з сусідньої вулиці був Volkswagen Beetle. Він мріяв зробити з нього Porsche. Хлопчина витрачав весь свій час і гроші на аксесуари для машини, щоб вона виглядала краще і потужніше звучала. Але, коли він закінчив, у нього був не Porsche. Це був просто гучний потворний Volkswagen Beetle.

4. Половина того, що відділяє успішних підприємців від невдах – це наполегливість.

5. Краще бути піратом, ніж служити на флоті.

6. Працювати потрібно не 12 годин, а головою!

7. Найкращі люди ті, завдяки яким ти посміхаєшся найчастіше.

8. Моя бізнес-модель – група “Бітлз”. Чотири хлопця контролювали негативні прояви один одного. Вони врівноважували один одного, і загальний підсумок виявився більше суми окремих частин. Ось як я дивлюся на бізнес: великі справи не робляться однією людиною, вони вчиняються командою.

9. Я можу звільнити людину, а потім подзвонити їй, щоб обговорити якийсь проект чи знову найняти її.

10. ТБ отупляє і вбuває багато часу. Вимкніть його, і ви збережете кілька клітин вашого мoзку. Проте будьте обережні – отупіти можна і за комп’ютером Apple.

11. У мене було багато різних жінок, але найкращими завжди виявлялися мої власні дружини.

12. Звичайно, існують люди, для яких гроші понад усе. Зазвичай це люди, які ніколи не стануть багатими. Тільки той досягає багатства, хто талановитий, щасливий, і не думає постійно про гроші.

13. Люди платять нам за інтеграцію, у них немає часу безперервно думати, що до чого підключається.

14. Ви не можете просто запитати клієнтів про те, що їм потрібно, адже до того моменту поки ви це зробите – вони будуть хотіти щось нове.

15. Найчастіше люди не розуміють, що їм насправді потрібно, поки сам їм цього не покажеш.

16. Немає сенсу наймати тямущих людей, а потім вказувати, що їм робити. Ми наймаємо людей, щоб вони говорили, що робити нам.

17. Ми знаходимося тут, щоб внести свій внесок у цей світ. А інакше навіщо ми тут?

18. Я б обміняв всі свої технології на зустріч з Сократом.

19. Якщо ви щодня живете так, як ніби він останній, коли-небудь ви виявитеся праві.

20. Комп’ютер – це найдивовижніший інструмент, з яким я коли-небудь стикався. Це велосипед для нашої свідомості.

21. Все, що ми собою представляємо, – це наші ідеї і наші люди.

22. Вставати вранці і тягнутися на роботу нас змушують лише блискуче розумні люди, що знаходяться в стінах нашої компанії.

23. Я завжди вважав, що правильний підбір співробітників – це запорука успіху в будь-яких справах.

24. З роками я перестав купувати багато речей просто тому, що вони тепер здаються мені смішними.

25. Пройдений шлях і є нагорода. Я не прагну бути привабливим для людей. Моя справа – змушувати їх ставати краще. Краще взяти і винайти завтрашній день, ніж переживати про те, що вчорашній був так собі.

26. Багатство, яке я нажив, не можу взяти з собою. Все, що я заберу, – це лише пов’язані з любов’ю спогади. Це – справжнє багатство, яке має слідувати за вами, супроводжувати вас, давати вам сили йти далі.

27. Пам’ять про смepть – найважливіший інструмент, який допомагає мені приймати складні рішення у житті. Усе інше – чужі очікування, гордість, боязнь збентеження або провалу – розчиняється перед обличчям смepті. Залишається лише те, що дійсно важливо.

28. Ти повинен знайти те, що любиш. Знайти свою улюблену роботу так само необхідно, як і свою кохану людину. Робота займатиме велику частину твого життя. Єдиний спосіб отримувати справжнє задоволення від роботи – це робити її чудово, усвідомлюючи це. А єдиний спосіб робити свою роботу добре – це любити її.

29. Мої найулюбленіші речі не можна купити. Абсолютно очевидно, що найцінніший ресурс у нашому житті – це час

30. Не дозволяйте шуму чужих думок перебити ваш внутрішній голос. Найважливіше, майте хоробрість слідувати своєму серцю та інтуїції. Вони невідомим чином вже знають, ким ви хочете стати насправді. Все інше вторинне.

31. Бути найбагатшою людиною на кладoвищі для мене не головне. Лягати спати з думкою про те, що ти створив щось прекрасне – ось що має значення.

32. Останні 33 роки я щоранку дивився у дзеркало і запитував себе: “Якщо сьогодні буде останній день у моєму житті, чи буду я робити те, що запланував на сьогодні?”