fbpx
Події
Будівельний скандал: в Києві зносять 100-річний будинок

На його місці буде 9-поверхівка з дітьми на даху.

У центрі столиці розгорівся черговий будівельний скандал. Кияни протестують проти демонтажу столітнього 4-поверхового будинку на вул. Дмитрівській, 60/19, де “Спецжитлофонд” має намір побудувати дев’ятиповерховий житловий будинок з дитячим майданчиком на даху.

За словами екс-депутата Київради, активістки Олени Єськіної, руйнування будинку ведеться незаконно і з порушеннями правил безпеки, що вчора призвела до НП. “О 10:15 з даху будинку – висота більше п’яти метрів – зірвався і впав на землю будівельник. Він не ворушився, але його відтягнули і сховали”, – повідомила Єськіна, додавши, що викликала швидку. “Виклик з Дмитрівської надходив. Нам повідомили про падіння людини з висоти. На місце виїхала швидка, але потерпілого не виявила”, – розповів начальник управління з НС КМДА Роман Ткачук.

На самій Дмитрівській вчора працював екскаватор, а будівельники вивантажували залишки цегляних стін і дерев’яних перекриттів в кузов вантажівки. Від будівлі залишилася половина. Інформацію про падіння робочого тут спростовують. “Це все вигадки. Ніхто не падав! Всі роботи законні, є дозвільні документи. Цей будинок не є пам’яткою архітектури і був визнаний аварійним ще у 1993 році, але в ньому жили люди, близько шести сімей. Всі вони отримали квартири і з’їхали в кінці квітня”, – розповів нам начальник стройучастка Руслан Швець. За сто років будинок прийшов до повного занепаду: дерев’яні перекриття згнили, підвал затопило водою, а на третьому поверсі обвалилася стеля.

Повний демонтаж будівлі на Дмитрівській займе близько тижня. До слова, у 2003 році його внесли до переліку будівель, які міська влада повинні були реконструювати, але далі розмов справа не пішла. “Рішення про знесення цього будинку прийняв його власник – “Спецжитлофонд”. Що ж стосується списку інших аварійних будинків в Києві, то він до цього часу складається, встановлюються власники”, – розповіли в КМДА. А на Дмитрівській, 60/19, почнуть будувати житловий будинок в 9 поверхів (площа 300 кв. м) з дитячим майданчиком на даху. Роботи планують завершити в 2018 році.

До слова, цей будинок далеко не перша старовинна споруда, яку втратив Київ. У 2013 році на вул. Саксаганського, 111, знесли особняк другої половини ХІХ століття, де жив Михайло Грушевський, а на вул. Жилянській, 120-б – п’ятиповерховий 100-річний будинок. У 2015 році погорів “Мереживний будинок Брадтмана” (1903-1904 рр.) На Богдана Хмельницького і старовинний будинок на вул. Артема, 75. А в цьому році почали розбирати будинок – пам’ятник архітектури на вул. Грушевського, 4-б, але активісти демонтаж зупинили.

Джерело.

facebook