fbpx
Здоров'я
Бoтyлiзм шириться країною: ще у трьох областях з’явилися жертви отруєння

Упродовж останнього тижня продовжують реєструватися випадки зaxвoрювaння на бoтyлiзм, пов’язані з вживанням рибної продукції. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Зокрема, випадок захворювання на бoтyлiзм мешканки с. Микільське Полтавської області, ймовірно, пов’язаний із продукцією виробництва ФОП Сидоренко І.З., що здійснює свою діяльність у Черкасах. У рибному цеху ФОП відбулися перевірки, під час яких було встановлено, що будь-які відомості щодо виробництва риби в’яленої відсутні.

Згідно із письмовим поясненням підприємця, документи на продукцію, яку було представлено в торговельній мережі Полтавщини ним не видавались, підпис та печатка підроблені.

На самому ж підприємстві виявлена низка грубих порушень, всі матеріали передали до прокуратури Черкаської області.

Інший випадок захворювання на бoтyлiзм зафіксували у мешканця смт Недригайлів Сумської області, встановлено, що захворювання ймовірно пов’язано із вживанням риби в’яленої домашнього виготовлення, яку було придбано на Київщині.

Своєю чергою, захворювання на бoтyлiзм у мешканки м. Дніпрорудне Запорізької області також, ймовірно, пов’язане із вживанням копченої риби невідомого походження, придбаної, зі слів родичів постраждалої, в КП “Дніпрорудненський міський ринок”.

Директору ринку надіслали пропозицію з вимогою тимчасово призупинити реалізацію риби холодного копчення і організувати обстеження місць продажу рибної продукції.

На сьогодні комплекс прoтиeпiдeмiчниx заходів щодо профілактики випадків бoтyлiзмy, пов’язаних із продукцією ФОП Меркулов А.В., триває.

Читайте також: “Спасибі, дитя”: на Чернігівщині зaгиблoгo морпіха зустріли живим коридором у 100 км (відео)

Джерело.