fbpx

Борис Джонсон відреагував на пропозицію обміну двох полонених британців на Медведчука – усі рішення залишаються за Україною

У російському полоні перебуває двоє британців – Шон Піннер та Айден Аслін. Останній добровільно служив в українській армії серед морських піхотинців.

Дружина затриманого Віктора Медведчука, Оксана Марченко, запропонувала обміняти її чоловіка на полонених британців.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон нещодавно нарешті відреагував на цю заяву і чітко окреслив свою позицію щодо цього – усі рішення щодо обміну полоненими залишаються за Україною. Пише 24Канал, з посиланням на джерел: твітер TalkTV.

Борис Джонсон заявив, що рішення має бути за Україною. Він наголосив, що це стосується і британців, які перебувають у російському полоні.

Про це прем’єр-міністр Великої Британії розповів у ефірі британського телеканалу Talk TV. Окрім іншого, він зазначив, що влада Великої Британії тісно співпрацює з українським урядом щодо питання обміну полоненими.

Британський уряд робить все можливе, щоб допомогти своїм громадянам, однак рішення щодо обміну полонених британців прийматиме Україна, – заявив Джонсон.

Також він наголосив, що британці Шон Піннер і Айден Аслін, які перебувають у полоні Росії, перш за все – військовополонені, тобто на них поширюється Женевська конвенція.

Джонсон зауважив, що за військовими законами їх не повинні показувати на телебаченні. Прем’єр нагадав, що росіяни вчергове порушили закони війни, використавши полонених у своїй пропаганді. Тим часом фейсбук погодився видалити пропагандистське відео з Піннером й Асліном.

Фото ілюстративне, скрін з відео.

You cannot copy content of this page