fbpx
Перейти до вмісту

Борис Джонсон назвав умову, за якої можна було уникнути війни РФ проти України

  • від

Експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що вторгнення рф в Україну можна було б уникнути, якби Захід мав сміливість і послідовність щодо членства України в НАТО.

Зокрема в колонці The Washington Post він заявив: “Десятиліттями ми використовували дипломатичну двозначність на тему НАТО і України – і це закінчилося повною катастpофою.

Ми роками розповідали українцям, що ми проводимо політику “відкритих дверей” в НАТО, і що вони мають право “обирати свою долю”, і що росія не повинна мати права вето.

І весь цей час ми недвозначно давали зрозуміти москві, що Україна ніколи не вступить до альянсу – бо дуже багато членів НАТО самі застосують своє право вето”.

“Результат – найгірша війна в Європі за останні 80 років. Президент росії володимир путін зруйнував незліченну кількість життів, домівок, надій і мрій”.

“Путін вторгся не тому, що думав, що Україна збирається вступити в НАТО. Він завжди знав, що це малоймовірно. Він напав на Україну, тому що вважав – і мав численні докази цього – що ми не дуже серйозно ставилися до захисту України”.

Якби ми були достатньо сміливими і послідовними, аби привести Україну в НАТО – якби ми дійсно мали на увазі те, що говорили, – то цієї повної катастpофи можна було б уникнути”.

Позначки:

You cannot copy content of this page