fbpx
Події
Бойові кораблі та літак ЗС Росії агресивно маневрували біля українських прикордонників

Кораблі ЧФ РФ небезпечно маневрували і тримали на прицілі знарядь корабель українських прикордонників
Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Інцидент стався в середу, 7 вересня, під час служби в північно-західній частині виключної (морської) економічної зони України.

У держслужбі зазначають, що експедиція перебувала в зазначеному районі з метою збору доказової бази за фактами агресії, захоплення об’єктів і майна України та незаконної промислової діяльності РФ в районах Голіцинського та Одеського газових родовищ.

“Незважаючи на явно провокаційні дії ЗС РФ, екіпаж КРМО Поділля діяв рішуче і виконав певні завдання у виключній (морській) економічній зоні України”, – поінформували в ДПСУ.

Також під час небезпечних маневрів корабля ЗС РФ на Поділл знаходилися представники НАК Нафтогаз України, ВАТ ДАТ Чорноморнафтогаз, ДП Науканафтогаз, Держекоінспекції та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

“При переході корабля Поділля з Каркінітської затоки і в подальшому по мірі наближення до Голіцинського та Одеського газових родовищ, бойові кораблі і літак ЗС РФ в порушення загальновизнаних принципів, норм та правил міжнародного права здійснювали небезпечні маневри, чим перешкоджали законним діям прикордонного корабля. Так, бомбардувальник ЗС РФ Су-24 на небезпечній висоті кілька разів здійснював обліт корабля Поділля”, – зазначають у відомстві.

Міноборони, Генштаб, МЗС і зацікавлені правоохоронні органи поінформовано.

Читайте також: Біля кордонів Латвії помітили російські військові літаки, кораблі та субмарини

Джерело.