fbpx
Події
Близько 30% тексту докторської дисертації дружини віце-прем’єра Кириленка є плагіатом – експертний висновок

Експерти Українського мовно-інформаційного фонду (УМІФ) Національної академії наук України провели логіко-лінгвістичну експертизу докторської дисертації Катерини Кириленко (дружини віце-прем’єра з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка) встановивши, що принаймні 30% тексту роботи є матеріалом, скопійованим у інших авторів без посилання на джерела, а рівень її мовного та стилістичного оформлення не відповідає рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

Про це свідчить відповідний експертний висновок, який опинився у розпорядженні видання DT.UA. Як зазначає у своєму матеріалі для DT.UA Лідія Суржик, експертизу на предмет наявності в роботі плагіату та відповідності лінгвостилістичного оформлення встановленим вимогам фахівці УМІФ провели по запиту “Української федерації вчених” (лист від наукової громадськості за підписом членкора НАНУ Валерія Мазура). Згідно з документом, в результаті лінгвостилістичного аналізу встановлено, що текст дисертації Кириленко відрізняється неоднорідністю викладу, зайвою образністю, надлишком російських лексичних кальок, а також некоректних та слабких у змістовному відношенні тверджень; містить 696 різноманітних за типом помилок; в іменах та прізвищах авторів цитованих джерел допущено 34 орфографічні помилки та 16 – фактичних.

Читайте також:  Маєток зі штучною водоймою та 4-кімнатна квартира. Журналісти показали елітну нерухомість Кириленка (відео)

За підсумками експертизи мовне та стилістичне оформлення дисертації Кириленко було визнано не відповідним рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук. В той же час, в результаті аналізу на запозичення встановлено 142 фрагменти, скопійованих з робіт інших авторів. Загальний обсяг запозичень (з урахуванням синонімічних замін, вставних слів та інших авторських модифікацій) – 24323 слова (3087 рядків або близько 100 стандартних сторінок), що у відсотковому співвідношенні становить 26% для тексту обсягом 388 сторінок. Встановлено також, що 194 джерела зі списку не мають посилань у тексті дисертації (10 з них – публікації самої Кириленко); посилання з вказівкою на сторінки мають лише 29 джерел, з яких чотири – публікації Кириленко. Все інше – перекопійовано із фрагментів робіт інших авторів.

Раніше доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри культурології факультету магістерської підготовки КНУКІМ Тетяна Пархоменко звинуватила Катерину Кириленко, дружину віце-прем’єр-міністра культури В’ячеслава Кириленка, в плагіаті дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю “теорія і методика професійної освіти”.