fbpx
Події
Блокування російських і білоруських фур на польсько-білоруському кордоні завершилося перемогою активістів

Українці, які блокують російські та білоруські фури на польсько-білоруському кордоні, домоглися того, що до 16 квітня всі фури з РФ та Білорусі мають залишити територію Європейського союзу та не в’їжджати туди до завершення війни в Україні.

“Нам вдалося. Нас почули не лише журналісти та активісти, а й політики всього світу”, – заявила українка Наталія Панченко і розплакалася, згадуючи скільки разів учасники блокади зазнавали погроз.

Про це Наталія Панченко написала в своєму Фейсбук: «Як відомо, велика перемога складається з багатьох малих. Сьогодні – день, коли ми можемо стверджувати, що на один крок наблизилися до перемоги в нашій боротьбі з фашистською російською державою.

Коли на початку березня ми почали блокувати польсько-білоруський кордон, вимагаючи від Євросоюзу зупинити російські та білоруські фури, що возять у росію товари, ніхто ще не бачив у цьому проблеми і в жодному з проектів санкцій цього пункту не було.

Нам, сотням активістів із різних країн, вдалося не тільки привернути до цього питання увагу ЗМІ, але й зчинити ефективний тиск на політиків ЄС.

Для учасників блокади це означало багато днів і ночей, проведених у спартанських умовах на прикордонних переходах на морозі, під дощем і ураганом. Нам доводилося терпіти погрози, спроби залякування і провокації з боку водіїв, транспортних компаній і прихильників путіна, які безсоромно стояли під російськими прапорами, – проте ми все це пройшли.

Чи це було того варте? Звичайно!

Учора ввечері Європейський Союз офіційно опублікував п’ятий пакет санкцій проти росії. Він стосується, зокрема, і блокування російських та білоруських перевезень на всій території ЄС», – написала Наталя Панченко.

Фото: Наталя Панченко.

04/09/2022

You cannot copy content of this page