fbpx
Події
Бірюков звинуватив Касьянова у брехні

Бійці 25-го окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ “Київська Русь” не платитимуть з власної кишені за втрачений автомобіль ГАЗ-66 та інше майно, що було втрачене в результаті обстрілу зі сторони терористів на початку листопада 2016 року.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав екс-радник Президента України Юрій Бірюков.

За його словами, викладена відомим волонтером і блогером Юрієм Касьяновим інформація про те, що нібито за особистою вказівкою начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка бійцям АТО нарахували 105 тис. грн штрафу за втрачений в бою автомобіль, і поки вони не сплатять ці гроші, то не будуть демобілізовані, не відповідає дійсності.

“Юра Касьянов оббрехав з ніг до голови безліч офіцерів, цю історію відрепостило більше тисячі людей і кілька тисяч людей лайкнули його пост. Скільки цю інформацію переглянуло, без активного клацання мишкою – залишається тільки здогадуватися. І так, в їхні голови вдовбується – кошмар-катастрофа-зрадники-сволоти-пройдисвіти. Ось тільки в цій історії зрадник – тільки одна людина. Той, хто вкинув історію про неіснуючі виплати 105 тисяч гривень. Добре працює, планомірно, розмірено”,– написав Бірюков.

У свою чергу, в офіційній відповіді Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ, опублікованій Бірюковим, підтвердили, що викладена Касьяновим інформація не відповідає дійсності.

Як зазначається в роз’ясненні ЗСУ, за результатами перевірки встановлено, що 4 листопада 2016 року близько 15:20 під час проведення ремонтних робіт зв’язківцями був здійснений обстріл позицій ротного опорного пункту 25-го окремого мотопіхотного батальйону, в районі Троїцького Луганській області, зі сторони незаконних збройних формувань з використанням СПГ-9 (станковий протитанковий гранатомет) і 120 мм мінометів з території тимчасово непідконтрольної уряду України, і уламками мін був пошкоджений автомобіль ГАЗ-66.

Після закінчення обстрілу було неможливо відразу евакуювати його з місця події внаслідок пошкодження трьох шин і настання темного часу доби.

“Надалі 05.11.2016, під час проведення ремонтних робіт і підготовки особовим складом автомобіля ГАЗ-66 до евакуації, з боку НЗФ почався обстріл із застосуванням СПГ-9, 120 мм мінометів і ПТКР (протитанкова керована ракета). Внаслідок прямого попадання ракети ПТКР в автомобіль ГАЗ-66 він загорівся, а в результаті ураження другою ракетою ПТКР був знищений”,– мовиться у відповіді ЗСУ.

Також встановлено, що відповідно до наказу командира військової частини, польова пошта В0676 від 5 листопада 2016 року № 464-З “Про призначення службового розслідування за фактом знищення майна взводу зв’язку в результаті обстрілів противником опорних і спостережних пунктів”, комісією військової частини було проведено службове розслідування.

За результатами службового розслідування 10 листопада 2016 року комісією складено акт, відповідно до якого, завдані збитки в результаті знищення автомобіля ГАЗ-66 в розмірі 103 тис. 254 грн. 34 коп. віднесені на рахунок держави в повному обсязі, занесені в Книгу нестачі по службі зв’язку, Книги обліку втрат військового майна служби зв’язку батальйону та визначено завдання посадовим особам військової частини з підготовки відповідних документів на списання втраченого майна за інспекторським посвідченням у встановленому порядку.

“Слід зазначити, що в ході проведення перевірки, опитування особового складу батальйону і посадових осіб штабу АТО, інформація, яка була викладена в інтернеті про нібито відшкодування особовим складом військової частини збитків, заподіяних державі в результаті знищення військового майна, а саме в розмірі 105 тис. грн “за особистою вказівкою Муженка В.М”, свого підтвердження не знайшла. Військовослужбовцям підрозділу сплата матеріального відшкодування майнових витрат в сумі 105 тис. грн однією посадовою особою батальйону та штабу АТО чи іншого органу військового керування не призначалася”,– наголосили в ЗСУ.

Також комісією встановлено, що в діях посадовців військової частини з організації та здійснення заходів, спрямованих на захист особового складу, ОВТ (озброєння і військова техніка) і майна батальйону від звичайних засобів ураження противника, правопорушень не виявлено.

“Втрати військового майна взводу зв’язку батальйону є безповоротними і відповідно до вимог пунктів 1.3, 1.5 і 4.2 Порядку списання військового майна у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 12.01.2015 року № 17 (зі змінами), підлягають списанню встановленим порядком по інспекторських посвідченнях за рахунок держави”, – додали військові в своєму роз’ясненні.

Читайте також: Вони відомі всім: Янукович назвав прізвища винних у розстрілі Майдану (відео)

Джерело.