fbpx
Події
“Біометричний паспорт за 11 тисяч гривень”: посадовці ДМС наживалися на видачі паспортів поза чергами

Поліція затримала вісьмох працівників Державної міграційної служби у Києві та Черкаській області. Їх звинувачують у тому, що у змові з приватними компаніями вони створили корупційну мережу, пов’язану з видачею біометричних паспортів. Також їх підозрюють у масштабній корупції та нaркoбізнeсі.

Їх затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу. Про це повідомляє Національна поліція України.

Уже більше півроку в Україні існують значні черги на отримання біометричних паспортів. Тож працівники міграційної служби разом із керівниками двох десятків приватних установ створили корупційну схему, через яку громадяни могли отримати паспорти набагато швидше, практично без черг, проте за більші гроші.

“За законодавством, щоб отримати біометричний паспорт, громадянин має зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів у підрозділі ДМС та офіційно оплатити квитанцію у розмірі 557,32 гривні або 800,32 гривні – залежно від бажаного терміну отримання документу. Викриті посадовці ДМС, домовившись попередньо з “партнером” – суб’єктом господарювання – надавали його клієнтам можливість отримати біометричний паспорт в обхід електронної черги у найкоротші строки, однак за значно завищеною вартістю. Так, виготовлення документу поза чергою за 22 робочі дні “коштувало” замовнику 3 тисячі гривень, а за 1-2 робочі дні – 11 тисяч гривень”, – уточнили в поліції.

Правоохоронці зазначають, що “службовці не лише отримали незаконні прибутки завдяки спланованим спекуляціям, а й штучно створили неабиякі черги для бажаючих отримати біометричний паспорт у підрозділах мiграцiйної служби. Як результат – бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень”.

Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції провів низку оперативних заходів щодо викриття корумпованих службовців. Ще в липні минулого року розпочали кримінальне провадження за фактами одержання неправомірної вигоди та незаконного збагачення працівниками ДМС України.

“За час нелегальної “співпраці” з бізнесменами викриті посадовці неабияк примножили свої статки. Так, начальник одного з відділів ДМС у місті Києві, працюючи на займаній посаді менше року, дозволив собі придбати автомобіль преміум-класу. Варто зазначити, що цього ж посадовця та його спільника – посередника з клієнтами – оперативники внутрішньої безпеки НПУ викрили у причетності до виготовлення, зберігання та збуту нaркотикiв різних видів”, – ідеться в повідомленні.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у службових кабінетах та за місцем мешкання посадовців міграційної служби, а також за в офісах викритих фірм. Вилучили доказову документацію, чорнові записи та гроші, отримані внаслідок злочинної діяльності.

Тривають заходи щодо встановлення причетності інших працівників міграційної служби до корупційних схем та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Джерело.