fbpx

Біологи заявили про новий засіб проти раку

Нові ліки активують імунітет організму, однак обшир їх дії обмежується самою пухлиною, що, зрештою, не призводить до втрати працездатності.

Вчені з Лондонського університету створили препарат під назвою IMM-101, що змушує імунну систему людини боротися з найважчою формою раку підшлункової залози, пише The Guardian.

Як відомо, мембрани пухлинних клітин містять білки, що вводять в оману імунну систему, яка не спроможна їх знищити. Відомі препарати з активізації імунітету сприяють лімфоцитам в атакуванні не тільки дефектних, але й здорових клітин.

Нові ліки також активують імунітет, однак їх дія обмежується тільки межами самої пухлини, що не призводить до втрати працездатності.

У випробуваннях нових ліків взяли участь 110 осіб, причому 85% з них мали рак підшлункової залози у найважчій формі – метастатичній.

Хворі, які проходили звичайну хіміотерапію, прожили в середньому 4,4 місяця, а ті, кому давали новий препарат, – щонайменше сім місяців.

Утім, окремі вчені стверджують, що IMM-101 незначно збільшує показники виживаності, хоча і може подовжити життя певним людям на кілька років.

Раніше в США вперше схвалили генетичний експеримент на людях, у рамках якого імунні клітини хочуть навчити вигоювати рак.

Окрім того, цього літа була виявлена причина невиліковності раку шкіри.

Читайте також: Вчені створюють їстівні батареї

Джерело.

You cannot copy content of this page