fbpx
Події
Біолог назвав найнебезпечніший вірус, що загрожує людству

Молекулярний біолог з американського Університету Колорадо Дрю Сміт заявив, що вірус туберкульозу, стійкого до антибіотиків, є особливо небезпечний для людства. Про це пише видання Aeon Magazine, інформує glavcom.ua.

“Вік більшості хворих – від 25 до 45 років, тобто вони перебувають у самому розквіті сил. Основні фактори ризику – протитуберкульозна терапія в минулому і статус біженця. Туберкульоз з множинною лікарською стійкістю піддається лікуванню, але воно важке, дороге і часто неефективне. У 2015 році таким туберкульоз захворіло півмільйона людей, і лише чверть з них отримала адекватне лікування”, – каже Сміт.

Він також додав, що цей туберкульоз може стати більш заразним в місцях з високою щільністю населення.

Читайте також: Зранку захворів на грип. Уночі помер від пневмонії…

“Якщо це дійсно так, то у нас великі проблеми. У нас немає надійного плану «Б» на випадок спалаху вірулентних штамів з лікарською стійкістю. Не можна ізолювати мільйони хворих. Поліпшення санітарних умов не допоможе, оскільки хвороба поширюється від людини до людини при кашлі, чханні і навіть розмові. Може, природний відбір і зробив нас менш сприйнятливими до інфекцій, ніж наші предки, але це лише надія, а не план”, – наголосив вчений.

Джерело.

facebook