fbpx

“Більшість людей не знає головних правил особистої гiгiєни”: вчені розповіли як часто потрібно мити волосся і приймати душ

Група британських і американських лiкaрiв-гiгiєнiстiв заявила про те, що більшість людей не знає головних правил особистої гiгiєни. За словами експертів, багато поширених уявлень про догляд за тілом йдуть врозріз з офіційними рекомендаціями організацій охорони здоров’я.

Зокрема, фахівці розповіли про те, що багато людей занадто стараються з чистотою волосся, але не дотягують до гiгiєнiчних норм в своєму догляді за зубами. До поширених помилок вони, наприклад, зарахували звичку мити голову кожен день – такий ритуал насправді порушує процеси природного вироблення шкірного сала і підвищує схильність до лупи.

“В середньому досить мити голову один-два рази на тиждень”, – переконані експерти.

Що стосується чистки зубів, то представники Американської стоматологічної асоціації відзначили: чистити зуби потрібно мінімум один-два рази на день протягом п’яти хвилин, а також очищати порожнину рота після кожного прийому їжі обполіскуванням.

Цікаво, що в цей раз стоматологи не підтримали думки про необхідність використання зубної нитки.

“Раніше зубною ниткою рекомендувалося користуватися щодня, але останні наукові роботи в цій сфері показали, що процес її застосування не так ефективний”, – пояснили вони свою позицію.

Також експерти спростували важливість для здоров’я щоденного прийому душу. В умовах помірного клімату приймати душ цілком достатньо один раз в три дні, констатували санiтарнi лiкарi. Часте миття, за їхніми словами, порушує мікробіом на поверхні шкіри, що знижує iмунний захист органiзму.

Помилкою фахівці назвали і використання дезодорантів відразу після миття. Медики рекомендують користуватися антиперспірантами і дезодорантами перед сном, обробляючи ними чисту, але суху, а не вологу шкіру.

You cannot copy content of this page