fbpx

Білоруси позбулися нулів на грошах

У Білорусі 1 липня провели деномінацію офіційної грошової одиниці.

У країні змінюють банкноти зразка 2000 року, що знаходяться в обігу, на нові банкноти “без чотирьох нулів”. Вперше з радянських часів в обіг будуть введені не тільки паперові купюри, але і металеві монети. Повідомляє Радіо 24.

Раніше в Білорусі монети були платіжним засобом. Вони випускалися Національним банком як пам’ятні знаки, присвячені важливим подіям. В обіг надійшли сім номіналів банкнот: 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 рублів, і вісім номіналів монет: 1, 2, 5, 10, 20 і 50 копійок, 1 і 2 рублі.

Кожна банкнота присвячена різним областям країни – Брестській, Вітебській, Гомельській, Гродненській, Мінській та Могилевській – і Мінську. На купюрах зобразили пам’ятники архітектури і містобудування. На аверсі монет зображено герб країни, на реверсі – цифрові позначення номіналів.

Читайте також: ДОТЕПНІ БІЛОРУСИ РОЗДЯГЛИСЯ НА РОБОТІ ЗА ПОРАДОЮ ЛУКАШЕНКА (ФОТО, ВІДЕО)

На нових білоруських банкнотах немає ні слова російською. Білоруські рублі старого зразка залишаться в обігу до кінця 2016 року. Нинішня деномінація білоруського рубля вже третя з моменту оголошення Білорусією незалежності в 1991 році.

Нагадуємо, що Україна побила рекорд експорту зерна у 2015/2016 маркетинговому році (МР, липень-червень).

Джерело.

You cannot copy content of this page