fbpx
Дозвілля
Безжально відсікайте все зайве: народні прикмети на перший день весни

Про перший весняний місяць наші пращури казали: “Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує”, “Буває март – за всі місяці варт” або: “Місяць березень за один день сімох жінок міняє”, пише Gazeta.ua

Відомо, що у нас початок березня не відзначали, натомість у балканських слов’ян це було справжнє свято. У них березень – єдиний у році місяць, що має “жіночу” подобу. Цього дня святкували, вивішували щось червоне, аби “розвеселити бабу Марту”. Плели спеціальні амулети “мартениці”, які мали берегти від усілякого зла. Люди стукали залізними предметами, дзвонили у дзвоники. Першими на вулицю виходили дівчата, аби красою та молодістю потішити ту ж таки “бабу Марту”. Працювати цього дня було суворо заборонено.

Погодні прикмети на 1 березня такі: віхола цього дня віщувала холодний і голодний рік; коли цього дня ударить грім – рік буде урожайним, але помpe чимало старих людей, особливо жінок. Хмарність теж віщувала добрий урожай.

Іменинники: Павло, Данило, Макар.

Читайте також: У негативі шукайте добру сторону: нумepoлог назвала оcобливі дні березня для кожного

Як відомо, сьогодні 14-ий і 15-ий місячні дні. День доволі складний і неоднозначний період. Місяць перебуватиме у Діві, що спонукатиме до надмірної допитливості, пунктуальності, раціональності. Цілком імовірно, що завдяки пильності й уважності будуть вчасно локалізовані певні загрози і небезпеки. Добре складати плани, графіки й слідувати точно за маршрутом. Безжально відсікайте все зайве. Легковажна безтурботність може обернутися серйозними проблемами, особливо в сім’ї.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1985 році: –18,5; а найтеплішим у 1989 – +11,6.