fbpx
Авто
Безвізовий режим з Європою: що це значить для автолюбителя

Безвізовий режим здешевить поїздку в Європу за такими автомобілями, щоб не переплачувати за такий же в Україні, пише autotheme.info.

8 грудня, комітет постійних представників Євросоюзу затвердив компромісний проект механізму призупинення безвізового режиму.

Цей механізм був останньою умовою ЄС для скасування віз з Україною. Європейці таким чином хочуть перестрахуватися: в разі ряду порушень, окремі країни-члени зможуть призупинити безвіз на строк до 9 до 18 місяців.

Безвізовий режим з ЄС стане приємним подарунком для всіх громадян України і, зокрема, для вітчизняних автолюбителів. Наприклад, відсутність візи з ЄС полегшить поїздку в Європу за такими автомобілями, оскільки пільговий акциз на старі машини вимагає від громадянина України самому ввезти машину з Європи.

Нагадаємо, що відповідно до закону Про внесення змін до Податкового кодексу … щодо ринку старих автомобілів, при ввезенні легкових транспортних засобів з-за кордону до кінця 2018 року діють пільгові ставки акцизного збору.

Відзначимо, що самому переганяти з Європи вигідно далеко не всі моделі. Приміром, за даними Auto-Consulting, мінімальна ціна в Німеччині шестирічного Volkswagen Passat з дволітровим дизелем (1968 см3) – від 4000 євро. У нас за такий просять від 10 тисяч євро. Якщо приганяти самому, то економія 6000 євро.

А ось BMW X5 40d з дизелем об’ємом 3,0 літра коштує в Європі від 26 500 євро. Після сплати всіх податків, ціна в Україні виходить від 42 913 евро. У нас б/у BMW X5 з мотором такого об’єму пропонують від 29 000 євро, так що сенсу немає.

Нагадаємо також, що у Верховній Раді нещодавно запропонували звільнити від податків імпорт електромобілів і спростити ввезення траснпортних засобів з США.

Читайте також:   Мережі в захваті від реклами, знятої на недобудованому мосту в Києві: опубліковані відео

Джерело.

facebook