fbpx

Безвіз із ЄС: про що можуть запитати на кордоні

17 травня Європарламент може підписати надання Україні безвізового режиму, який запрацює орієнтовно 11 червня. Факти ICTV вже публікували перелік необхідних документів для в’їзду до ЄС, однак є ще багато питань, які можуть виникнути при перетині кордону.

Європейська правда опублікувала детальний довідник, де є відповіді на більшість з них.

Отож, при перетині кордону за біометричним паспортом треба бути готовим до того, що вас попросять обґрунтувати мету візиту та довести фінансову спроможність.

Найпоширеніші запитання

– Скільки грошей потрібно мати для подорожі?

Відповідь: На вашій платіжній картці повинні бути кошти або кредитний ліміт – приблизно 50 євро на людину на добу. Сума залежить від того, чи забронювали ви проживання з повним пансіоном. На практиці перевірка наявних коштів здійснюється доволі рідко.

– Як довести, що є кошти на картці?

Відповідь: Достатньо лише показати картки і сказати, що плануєте користуватися ними.
Якщо ж прикордонник наполягатиме, і ви не маєте всієї суми готівкою, у вас лишаються варіанти: чек із банкомата на прикордонному пункті (якщо банк дає можливість переглянути баланс), смс-банкінг, інтернет-банкінг і так далі (з телефонним банкінгом буде складно через мовний бар’єр, але цей шлях також можливий).

Найголовніше – наявність чеку, чи довідки з банку, чи іншого паперового підтвердження не є вимогою. Вам не можуть відмовити у в’їзді в ЄС лише через відсутність папірця, якщо ви готові довести наявність коштів іншим шляхом.

– Як довести мету поїздки?

Відповідь: Зазвичай на кордоні питають про зворотній квиток та мету поїздки. Іноді достатньо просто назвати її. Однак у тих, хто подорожує з чистим паспортом, майже напевно попросять уточнюючі документи. Роздруківки бронювання готелю або запису в телефоні/планшеті завжди достатньо, та безвіз відкриває перед нами значно ширші можливості.

Тепер готель не є обов’язковим. Головне – відповідати відверто і впевнено.

Якщо їдете до друзів чи родичів, просто візьміть з дому папірець з іменами, адресами, телефоном, і попередьте, щоби вони були на зв’язку на той випадок, якщо прикордонник вирішить зателефонувати.

Єдиний випадок, коли варто оформити офіційне, завірене запрошення – якщо в ньому господарі підтверджують фінансування поїздки, а гість не матиме із собою коштів, та ще й не розмовляє ані англійською, ані мовою країни, до якої прибуває. Тоді подорожуючий просто дасть прикордоннику цей документ, дані господарів та зворотний квиток і уникне необхідності надавати додаткові пояснення.

– Чи потрібний поліс страхування?

Відповідь: Страхування не є обов’язковим. У прикордонному кодексі ЄС взагалі немає згадки про страхування. Відповідно, через його відсутність вам не можуть відмовити у в’їзді. Водночас страховка не буде зайвою. Страхування на короткий період доволі недороге, а от лікування за кордоном – дуже недешеве.

Якщо ж ви подорожуєте автомобілем, то вам точно доведеться купити страховий поліс. Без страхування цивільної відповідальності, так званої “зеленої карти”, авто не пустять на територію ЄС. Зазвичай цей поліс можна купити на кордоні.

Читайте також:МІНОСВІТИ РОЗПОВІЛО ПРО НОВОВВЕДЕННЯ, ЯКІ ЧЕКАЮТЬ ШКОЛЯРІВ

You cannot copy content of this page