fbpx
Здоров'я
Безкоштовні поради, за які люди платять психологам великі гроші

Найвищий рівень зарплат психологів встановлений у Швейцарії – там їхній середній заробіток складає понад $ 88 тис. доларів. При цьому рекомендації, які, швидше за все, ви чуєте від цих високооплачуваних фахівців, нічим не відрізняються від порад в будь-якій іншій країні світу.

І якщо запитати людей, виходячих з кабінету психолога, що їм порадили, частіше всього ви почуєте один з цих 10 відповідей. І це не тому, що у них немає інших варіантів, а тому, що ці відповіді підходять більшості. Тому навіщо платити за те, що ви можете знайти в загальному доступі?

1. Більшість проблем – з дитинства. Подивіться на своїх батьків Яка у них модель поведінки? Які у них мотиви? Існує колосальна кількість теорій, які дають відповідь на питання, чому у ваших проблем, ноги ростуть з дитинства. Пояснивши для себе, чому мама або тато так вчиняли, ви зможете їх зрозуміти і пробачити, а це величезний крок до прийняття себе таким, який ви вже є.

2. Решта проблем – з голови. Внутрішні діалоги на тему «треба було йому так відповісти» або «він так вчинив, бо …» не мають ніякої користі. Ми не можемо пояснити вчинки інших людей: вони росли в інших умовах, у них зовсім відмінний від нашого досвід. Тому здогадування мотивів вчинків – це створення самому собі проблем.

3. Більше говоріть про свої почуття, менше оцінюйте оточуючих. «Я дуже страждаю від того, як ти зі мною вчинив». «Як я вчинив?» І як тут втриматися від оцінки ситуації? А треба було б. Говорячи людині, в чому він не правий, ви його звинувачуєте, і він змушений оборонятися. А говорячи про свої почуття, ви даєте людині шанс виправити ситуацію, зберігаючи гідність, або можливість пояснити свою позицію.

4. Більше думайте про себе, менше думайте про оцінки оточуючих. Порівнювати себе з іншими – пропаща справа. Знову ж, у кожного свій багаж знань і матеріальних благ, свій тип фігури і психотип, свої бажання і досягнення. Підглядати в ідеї інших – це конструктивно, так ми формуємо свої бажання. Але копіювати чиєсь життя – деструктивно, треба жити своїм.

5. Покиньте зону комфорту. Порада працює для всіх сфер життя. Хочете знайти чоловіка – ходіть на побачення, змінити роботу – ходіть по співбесідах, знайти своє призначення – пробуйте все, що вам цікаво. Що б не хотіла змінити людина, їй доведеться вийти з зони комфорту.

6. Ставте межу і не дозволяйте їх порушувати. Найчастіше клієнти психологів шукають рішення в сфері взаємодії з іншими людьми: свекрухою, яка виводить з себе, начальником-тираном, дітьми-підлітками, і так далі. Отже порада поставити межу і не дозволяти її нікому переступати – це 50% вирішення всіх проблем. Якщо ви терпите свинське ставлення до себе, нічого не зміниться. Дасте відсіч порушнику ваших кордонів – викличете як мінімум повагу противника.

7. Кожен день робіть маленький крок. Звичка виробляється 20 днів і стільки ж днів закріплюється. Психологи добре знають про такі особливості нашого мозку, тому рекомендують робити нехай маленький, але крочок в правильному напрямку. Не можете дякувати людині? Випишіть її хороші вчинки за день на листок, і, навіть якщо сказати добре слово у вас так і не вийде, ви все ж побачите, що не така вже вона і погана.

8. Подумайте, чому ви навчилися завдяки цій ситуації. Будь-яка стресова ситуація – це вихід із зони комфорту. Значить, ви отримали новий досвід, а новий досвід необхідно переосмислити, щоб або не потрапити в таку ж ситуацію ще раз, або зробити її контрольованою. Якщо ви запізнилися на роботу і не отримали премію, тут очевидна пряма взаємодія, а якщо ви, наприклад, хочете розібратися в стосунках з іншими людьми, то необхідно все обдумати, щоб зрозуміти, як вирішити ситуацію.

9. Відпустіть ситуацію. У своєму прагненні щось змінити дуже важливо не перестаратися. Якщо у вашій родині проблеми і ви знаєте, що конкретно потрібно змінити, то міняйте це, але не вимагайте того ж від інших членів сім’ї. Ви можете змінитися самі і відпустити ситуацію, а можете насильно вчити своїх рідних і загнати всю сім’ю в стрес. Вибирайте.

10. Не будьте собі катом, будьте другом. Потрібно вміти приймати поразку і неможливість вплинути на щось важливе для вас, засмучуватися через це і навіть сумувати. Головне – не згадувати потім цей час як витрачений даремно.

Читайте також: Уряд скасував субсидії на газ великій кількості споживачів: названо причину

facebook