fbpx
Без рубрики
Бажаємо довго жити, прагнемо бути здоровими й щасливими? Тож читаймо книжки! Ось сім аргументів на користь читання

Читач завжди почувається добре, бо підвищує рівень інтелекту, покращує пам’ять і розвиває гнучкість мислення.

Читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й відмінний інструмент для підтримки фізичного і психiчного здоров’я.

1. Читання підвищує рівень емпатії

Згідно із деякими дослідженнями, художня література допомагає людям розвивати почуття співпереживання, підвищує рівень співчуття до інших людей, робить їх більш чуйними.

2. Розвиває гнучкість мислення

Твір, який змушує читача думати глибше, може підвищити гнучкість мислення. Віршовані тексти містять величезну кількість метафор і алегорій. Це змушує читачів бути більш уважними до деталей і смислу, які автор вкладає в певні слова.

Люди, які читають поетичні тексти, звикають переосмислювати слова, звертати увагу на дрібниці. Читаючи поезію, ми можемо навчитися краще висловлювати свої думки, аналізувати людську поведінку, адаптуватися під обставини та більш осмислено шукати вирішення проблем.

3. Підвищує рівень творчості

Процес читання часто пов’язують з підвищенням рівня креативності. Вважається, що люди, які читають художню літературу регулярно, менш консервативні і не відчувають себе ніяково через двозначність. Вони більш творчі і вільні.

Неоднозначна природа белетристики спонукає людей приймати нетипові рішення і дивитися на ситуацію під іншим кутом. У цьому і криється ключ до креативності.

Коли ми розглядаємо різні варіанти розвитку однієї і тієї ж ситуації, нам легше побачити нові можливості.

4. Поліпшує роботу мoзку

Під час одного із досліджень вчені просканували мoзок учасників eкспeрименту до, під час та через 5 днів після прочитання роману, і помітили певні нeврoлогiчнi зміни.

Незалежно від того, яку літературу ми читаємо, доведено, що після прочитання книги у людини протягом декількох днів підвищується рівень інтелекту.

5. Читання допомагає боротись із упередженнями

Вивчаючи світ інших людей, ми здатні позбутись деяких упереджень.

Наприклад, було проведено дослідження, після якого з’ясувалося, що діти, які виросли на історіях про чарівника Гаррі Поттера, більш лояльно ставляться до іммігрантів і біженців. Протягом всієї розповіді Гаррі Поттер і його друзі вчать читачів терпимості та толерантності.

6. Сприяє профілактиці зниження розумової діяльності

Читання стимулює роботу мoзку, допомагаючи йому залишатися в гарній формі аж до похилого віку. Якщо читати досить регулярно протягом усього життя, то є ймовірність знизити ризик втрати пам’яті і частково запобігти зниженню концентрації уваги.

Згідно з дослідженнями, люди, які в похилому віці приділяли час читанню, були на 32% менше схильні до зниження розумових здібностей.

7. Збільшує тривалість життя

Читання книг продовжує життя. Згідно з останніми дослідженнями, тривалість життя людей, які захоплюються читанням, в середньому на два-три роки більша, ніж у тих, хто нічого не читає. Тому, щоб прожити довше, потрібно виділяти на читання приблизно 30 хв в день.

Отож, якщо вам хочеться мати хорошу пам’ять не лише зараз, але і в далекому майбутньому, розвинути уяву та прожити довге життя, просто почніть читати. А якщо не знаєте, з чого почати, рекомендуємо вам ознайомитись із найкращими світовими бестселерами, які перекладені українською мовою, та найкращими книгами цього року від українських авторів.

Джерело.