fbpx
Без рубрики
“Бажання, загадані на її могилі, збуваються” — 21 роки з дня смерті провидиці Ванги

Вона померла 85-річною від раку грудей. Від операції відмовилася.

“Свою смерть Ванга зустріла спокійно і навіть з посмішкою. Останні години вона перебувала у радісному збудженні. Казала, що до неї спустилися ангели з неба і прийшли всі покійні родичі. Вона померла точно в той день і час, які сама передбачила — 11 серпня 1996 року о 10.10”, – розповіла племінниця провидиці Красимира Стоянова.

“Лікарі побачила, що вона починає задихатися. Вирішили зробити розріз на горлі, щоб втсавити у трахею дихальну трубку. В цей час по всій клініці погасло світло. В цей момент серце Ванги зупинилося”, – додала вона.

Читайте також: ЛІНА КОСТЕНКО ПРО БЕЗЦІННУ УКРАЇНУ, НЕВИЛІКОВНУ РОСІЮ ТА НЕЗЕМНУ ЛЮБОВ

Ванга народилася в місті Струміца на території сучасної Македонії в бідній селянській родині. У 12 років вона втратила зір. Тоді з двоюрідним братом попала в ураган. Суспільство звернула на неї увагу під час Другої світової війни. Тоді пішов поголос, що Ванга може визначити місцезнаходження зниклих безвісти людей.

“Ванга вміла розмовляти з померлими. Подумки задавала їм питання і вони відповідали. Якщо у них не було відповіді, на допомогу приходив чийсь чужий голос. Тітка казала: “Коли переді мною стоїть людина, біля неї збираються всі її покійні родичі. Я для них — ворота в цей світ”, – сказала Стоянова.

1942 року Ванга переїхала в болгарське місто Петрич. Там її відвідав цар Болгарії Борис. У неї побували Адольф Гітлер, Леонід Брежнєв, Індіра Ганді, Святослав Реріх, В’ячеслав Тихонов. 1967-го Вангу оформили держслужбовцем. З того часу вона почала отримувати офіційну зарплату — 200 левів на місяць. У сусідньому селі Рупіте на місці колишнього вулкану Кожух для неї побудували будинок. Там вона приймала відвідувачів. Виплати від держави перераховувала на благодійні потреби. А гроші, які дарували їй відвідувачі, вклала у будівництво храму у Рупіте.

Ванга спрогнозувала початок Другої світовоїй війни, день визволення Югославії, Празькі події 1968 року, катастрофу на Чорнобильській АЕС, перебудову в СРСР, вбивство Індіри Ганді. За життя вона прийняла понад 1 млн відвідувачів.

Провидицю поховали на території церкви, зведеної на її кошти. Після себе вона залишила заповіт, в якому все майно передала державі. Її прийомні діти 5 років оскаржували його. Всі суди програли. Зараз в будинку, де жила Ванга, знаходиться музей.

“На могилу тітки постійно приїжджають люди. Просять у неї допомоги. Вірять: якщо біля її могили загадати бажання, воно обов’язково збудеться”, – сказала Красимира Стоянова.

Джерело.

Реклама