fbpx

“Батьки краще знають, як вчити?”: 6 претензій педагога до сучасних батьків

Часи змінилися. Змінилися і відносини між дітьми, батьками та педагогами. В який бік? Питання з категорії риторичних, тому що у кожної сторони буде своя відповідь. Ми пропонуємо дізнатися думку педагога – Марини Бельфер.

Батьки краще знають, як вчити

Сьогодні батьки змінилися, вони стали частіше і більше ходити до школи. Вони можуть дзвонити вчителю в будь-який час і постійно листуватися з ним в електронному журналі. Та й журнал передбачає можливість такого листування. Але з урахуванням того, чим і як учитель зайнятий протягом дня, таке листування, звичайно, повинне відбуватися у виняткових випадках.

У вчителя, крім його уроків, серйозної, продуманої позакласної роботи з дітьми, самоосвіти і свого особистого життя, – безліч обов’язків: він перевіряє роботи дітей, готується до уроків, факультативів, гуртків, їздить на екскурсії, готує семінари та виїзні табори, і він не може займатися листуванням з батьками.

Якщо у мене є проблема, то я повинна побачити маму, познайомитися з нею, подивитися їй в очі, поговорити. Для спілкування з мамами і татами є батьківські збори або індивідуальні зустрічі.

Батьки вважають, що школа їм винна

Багато батьків вважають, що школа їм винна, а що мають робити вони – не знають. Вони знають, що зобов’язаний робити вчитель, як він зобов’язаний це робити, чому і навіщо він зобов’язаний. Звичайно, це не про всіх батьків, але приблизно третина тепер меншою мірою, ніж раніше, готова до доброзичливої взаємодії зі школою, особливо в середній ланці, тому що у старших класах вони заспокоюються, починають багато розуміти, прислухаються і дивляться в одну сторону з нами.

Сучасні батьки, як платники податків, вважають, що школа їм повинна надати набір освітніх послуг, і держава їх у цьому підтримує. А що повинні вони? Чи розуміють вони наскільки дитина їх стараннями підготовлена до життя в середній школі? Чи вміє вона дотримуватися правил загального розпорядку, чути голос старшого, самостійно працювати? Чи може вона взагалі робити щось самостійно, чи її сім’я схильна до гіперопіки? А головне – це проблема мотивації, з якою вчителі зараз насилу справляються, якщо немає підготовленого в родині ґрунту.

Батьки хочуть керувати школою

Багато батьків прагнуть вникнути в усі шкільні справи і неодмінно взяти в них участь – це ще одна особливість сучасних батьків, особливо непрацюючих мам.

Я переконана в тому, що допомога батьків потрібна тоді, коли школа чи вчитель за нею звертаються.

Робота батьків у керуючій та опікунській радах може і повинна бути плідною, але зараз поширене наполегливе бажання батьків керувати школою, вказувати їй, що вона повинна робити – у тому числі і поза діяльністю керуючої ради.

Батьки транслюють дитині своє ставлення до школи

Нерідкі випадки, коли батько чимось незадоволений і може сказати при дитині про її вчительку «ну і дурнa». Не можу собі уявити, щоб так могли сказати мої батьки і батьки моїх друзів. Не треба абсолютизувати місце і роль учителя в житті дитини – хоча воно нерідко дуже важливе, але якщо ти вибрав школу, хотів до неї потрапити, то, напевно, неможливо йти в неї без поваги до тих, хто її створив і хто в ній працює .

Батьки скаржаться

У сучасних батьків раптом відкрився канал зв’язку з високими інстанціями. Тепер як тільки хтось із батьків не задоволений школою, відразу звучать грізні слова. І доносительство стає нормою, ми прийшли до цього. Це остання точка в історії контролю над школою.

Батьки виховують споживачів

Ще один аспект сучасного батьківства: багато досить часто намагаються забезпечити дітям максимальний рівень комфорту, найкращі умови у всьому. Батьки виховують примхливих споживачів, абсолютно не пристосованих до реального життя, які не вміють подбати не тільки про інших, а й про себе. Але це не тема взаємин батьків і школи – мені здається, це загальна проблема.

Але є батьки, які стають друзями

Але є у нас і приголомшливі батьки, які стають друзями на все життя. Люди, які з півслова розуміють нас, приймають сердечну участь у всьому, що ми робимо, з ними можна порадитися, обговорити щось, вони можуть подивитися на це дружнім поглядом, можуть сказати правду, вказати на помилку, але при цьому намагаються зрозуміти, не стають у позу звинувачувача, уміють стати на наше місце.

Джерело.

You cannot copy content of this page