fbpx
Події
Батькам загиблого учасника АТО довелося вдруге ховати сина

Загиблого воїна АТО Олександра Тищенка поховали двічі. Він загинув торік на блокпосту під Авдіївкою Донецької області.

Тоді на місці обстрілу знайшли тільки частини його тіла. Привезли додому в село Мигалки Київської області, поховали. Цього року дослідники знайшли решту тіла.

До батьків воїна привезли ще одну труну, їм довелося ховати сина знову, передає expres

Олександра Тищенка мобілізували у 38 років. Відслужив майже рік. Загинув під час обстрілу. З ним у бліндажі полягли ще четверо військовослужбовців.

“Це був обстріл з боку Донецька, влучили 84 міни і артснаряди. Я пам’ятаю, що перерався зв’язок, з сусіднього поста повідомили, що димить блокпост. Добу пост вибухав, можливості надати їм допомогу і підійти не було”, – розповідає Олександр Продан, заступник командира бригади тактичної авіації.

Торік рештки Олександра Тищенка поховали у труні. Цьогоріч могилу знову розкопали, доклали маленьку урну. Перед тим знайдене тіло кремували.

Його знайшли з автоматом і військовим жетоном. Пошуковці пояснюють – помилки немає, в обох трунах лежать рештки воїна. “Саша – це перший випадок. Виконана величезна паперова робота, яка не давала раніше можливості поховати нібито непізнане тіло.

Ми до цього йшли два роки. Це перший випадок, а за ним буде ще три і близько 30 таких страшних історій. Ми повинні в них поставити крапку”, – каже пошуковець Павло Нетьосов.

“Я діставав Олександра. Його кілька днів розкопували, бо гора землі була до п’яти метрів. Морально важко, але добре, що хлопець потрапив додому. Це важко казати: давайте на біс поховаємо вашого сина ще раз.

Цю розмову було важко провести: і валер’янка була, і все”, – додає волонтер місії ЗСУ “Евакуація-200” Вадим Масштабей. Торік безвісти зниклими під час АТО вважалося понад 200 військовослужбовців лише Збройних Сил України. Сьогодні їхня кількість зменшилася наполовину – 93 захисники. З них, стверджують волонтери, майже половину уже знайшли.

Зараз проводять ідентифікацію останків.

Читайте також:У ВІЦІ 30 РОКІВ ПОМЕРЛА ВІДОМА АКТРИСА І СПІВАЧКА (ФОТО, ВІДЕО)