fbpx

Багато чорних плям: мати розповіла деталі зникнення студентки з Прикарпаття

У мережі стало відомо, що зникла 25-річна дівчина з Прикарпаття Вікторія Гринів. Дівчина поверталася автобусом з Італії. 14 липня вийшла у Львові та зникла. На автостанції на Вікторію чекала мама, але дівчина зійшла на зупинці перед вокзалом, так і не зустрівшись з нею. Була версія, що зникла поїхала у Польщу одразу наступного дня – 15 липня. Проте, згодом мама дівчини з’ясувала, що інформація не підтверджена. Зараз поліцейські з Івано-Франківщини та Львівщини мали б розпочати пошукові заходи. Кримінальне провадження повинні відкрити у Львові – у місті, де зникла дівчина, пише видання “Місто”.

Відтак, одногрупниця Вікторії Гринів – Юлія Візнович у Facebook 9 серпня повідомила, що зникла 25-річна дівчина з Прикарпаття та вказала контакти найріднішої людини – мами. Журналісти видання зателефонували до Наталії Гринів й почули розповідь про розшукувану дівчину.

Станом на сьогодні, 11 серпня, Наталія Гринів не знає, де може бути дочка. Пані Наталія з Коломийщини – смт Отинія. Там проживала і Вікторія. Проте нещодавно дівчина поїхала з сестрою на заробітки до Італії.

Згодом сестри побили горщики і Вікторія втекла. За три дні у Римі карабінери знайшли дівчину і затримали. З сестрою посварилася через те, пояснює мама, що не хотіла працювати. Більше відпочивала – ходила на море, гуляла містом. Будучи ще в Римі, дівчина видалила свою сторінку у соціальній мережі.

“Дочка зателефонувала і сказала, що Віка не хоче працювати. Я відповіла, що як не хоче, то нехай повертається додому. Вікторія пояснила, що додому не хоче. Тому 1 липня втекла від сестри. За три дні її знайшли під церквою карабінери. Дочка тоді ще про зникнення сестри до поліції не заявляла. Коли ж повідомила про це, то виявила її у відділку. Пояснила, що усі належні документи в сестри є, адже при затриманні Вікторія розповіла історію, що начебто росіянка, тому її забрали до міграційного центру. Італійської вона не розуміла. Після того, як сестра продемонструвала в поліції документи Вікторії, її відпустили”, – розповідає Наталія Гринів.

13 липня сестра посадила Вікторію на автобус до України. Наступного дня матір мала зустріти доньку на вокзалі у Львові, проте цього так і не відбулося.

“14 липня я приїхала до Львова, аби зустріти Вікторію. Але ми так і не зустрілися. Я пропустила автобус. Виявляється, це не автобус Рим-Львів, а Рим-Львів-Вінниця. Тому він проїзний. Висадив дочку він не на автостанції, а не доїжджаючи до неї. Тому через те ми не зустрілися. Водій сказав, що вона їхала і що точно вийшла у Львові. Сказав, що взяла сумки і були хлопці, які їхали в Івано-Франківськ. Тому водій їй сказав, що може з ними дістатися дому. Але Вікторія йому відповіла, що у Франківськ не їде. Це були її слова. Після того зв’язку з нею не було: телефон вимкнула. А 15 липня в 10:00 прийшло сповіщення, що вона з’явилася у мережі. Я набрала її. Вона з кимось довго розмовляла. Пізніше телефон вимкнула і донині так. Але для мене це дивно, що з кимось довго розмовляла, бо вона така “не до бесіди”. Вона більше сама по собі”, – пригадує той день Наталія Гринів.

Після цього жінка пішла в поліцію. У Франківську заяву не приймали, бо потрібно її писати за місцем, де зникла дівчина, тобто у Львові. Написала заяву Наталія Гринів у Сихівському райвідділі поліції. Каже, заяву прийняли, а згодом повідомили, що дочка перетнула кордон з Польщею. Проте, розповідає Наталія Гринів, до неї зателефонував незнайомець і сказав, що дочка в Україні.

“То була лише версія, що вона 14 липня приїхала до Львова з Риму, а 15 – перетнула кордон Польщі. Спочатку так мені сказали правоохоронці. Вона вже була торік у Польщі двічі на роботі, я подумала, що їй не сподобалося в Італії, то нехай працює в Польщі. Але потім зателефонував невідомий номер. Це був хлопець. Сказав, що познайомився у поїзді з моєю дочкою до Івано-Франківська. Сказав, що вона в Україні. Додому не хотіла їхати тому, що “натворила” щось в Італії. За декілька днів я знову говорила з хлопцем, він сказав, що бачив її на франківському вокзалі з безхатьками. Але говорив досить дивно. Я не знала чи вірити йому. Тоді я вже звернулася в поліцію ще раз”.

Речник ГУ НП у Львівській області Іванна Кутнів журналістам видання повідомила, що заява від Наталії Гринів про зникнення дочки надходила, проте того ж дня жінка написала клопотання про відмову щодо розгляду.

“Заява від матері поступила 20 липня. У ній йшлося про те, що її дочка Гринів Вікторія, повертаючись з-за кордону автобусом, зникла дорогою додому на автовокзалі. Було встановлено, що 15 липня дівчина перетнула кордон з Польщею. Це підтвердила митна служба. Тому того ж дня, 20 липня, мама дівчини написала заяву-клопотання про те, щоб її заяву з приводу зникнення не розглядати у зв’язку з тим, що стало відоме місцезнаходження дочки, а саме – 14 липня Вікторія Гринів прибула на автовокзал, а 15 липня перетнула кордон до Польщі. Мама у клопотанні вказує, що претензій до поліції немає. Тому справа закрита”, – проінформувала Іванна Кутнів.

Після дзвінка невідомого хлопця на ім’я Микола мама каже, що звернулася у поліцію ще раз. 2 серпня Наталія Гринів написала заяву у Коломиї. Наші журналісти звернулися до начальника Коломийського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області Остапа Білейчука. Правоохоронець підтвердив інформацію. Пояснив, що заяву перенаправили до львівських колег.

“2 серпня Наталія Гринів написала заяву про зникнення у Коломийському відділі поліції. Також приходила до нас 8 серпня і запитувала, як триває розслідування. 2 серпня заява Наталії Гринів була перенаправлена за належністю до Львівського ГУ НП. Саме там мали б проводитися заходити. Львівські правоохоронці мають здійснювати розшукові заходи по місцю зникнення дівчини. По даному факту жінка звернулася до нас, але саме у Львові мали б відкрити кримінальне провадження“, – розповів Остап Білейчук.

Проте до львівських правоохоронців заява станом на 11 серпня не надходила.

“Щодо заяви, яку матір написала на Коломийщині, то ми її ще не отримували”, – наголосила речник ГУ НП у Львівській області Іванна Кутнів.

Щодо друзів Вікторії, то мама нікого не знає. Каже, дочка з ніким не спілкувалася. Хіба знайшла нових друзів в Римі. Але про них не знає нічого.

25-річна дівчина у 2014 році закінчила Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника за напрямком “Викладач образотворчого мистецтва”. Опісля навчання у Вікторії, розповідає мама, почалася депресія.

Читайте також: По дорозі з Польщі додому зникла студентка з Прикарпаття

Медики запропонували матері покласти дівчину на стаціонарне лікування у психiaтричну лікарню. Мама вагалася, бо сама назва лікувального закладу лякала. Проте згодом погодилася. Медики заспокоювали її, що дочка не пcихiчно хвора, а лише у депресивному стані. Там Вікторія лікувалася близько трьох тижнів. Потім, вийшовши, була цілком здорова, каже мама. На облік Вікторію не ставили. Мама каже, що все через те, що дочка всього боялася. Просто залишалася собою – замкнутою. Тому за кордон на роботу дозволила дівчині їхати.

“Вікторія досить замкнута. Розговорити її нереально. Вона, будучи художницею, більше малювала. У нас прекрасні стосунки. Звичайно, були сварки. Я часто казала, аби дочка шукала роботу, йшла відпочивати на дискотеку чи прогулянку з друзями, але вона не хотіла. Ходила до церкви і сиділа в Інтернеті. Я не сварилася, але хотіла, щоб вона “йшла у люди”, – розповідає мама.

Каже, вже спілкувалася “з ким могла і не могла”, але, на жаль, нічого не дізналася про дочку. Одногрупниці Вікторії наполягли, щоб виставити інформацію про зникнення дівчини в соціальні мережі. Мама дівчини погодилася, бо за декілька днів буде місяць, як про дочку нічого невідомо.

“Ніхто нічого не знає. Ми вже всім одногрупникам дзвонили і нічого. Сказали дівчата, які вчилися з Вікою, щоб писати в Інтернеті про зникнення. Я погодилася”, – наголошує пані Наталія.

You cannot copy content of this page