fbpx
Події
Австрія не запросила послів росії і білорусі на церемонію паняті, приурочену звільненню нацистського концтабору Маутгаузен

Цього року 77 річниця звільнення нацистського концтабору Маутгаузен в Австрії 15 травня пройде без участі послів росії та білорусі.

Голова австрійського комітету Маутхаузена (MKÖ) Віллі Мерні попросив послів не їхати, пише Der Standart.

Віллі Мерні зазначив, що їхня присутність “була б несумісною із “клятвою Маутхаузена” тих в’язнів, які вижили, та цінностями миру і свободи”. Однак, на церемонію все ж будуть запрошені родичі в’язнів та «профільні організації з рф і білорусі».

“Величезні жертви, які приніс СРСР у спільній з союзниками боротьбі проти націонал-соціалізму та внесок у звільнення багатьох концтаборів не будуть забуті в усі часи, це невіднятна частина історії нашого континенту.

Однак що стосується війни Росії проти України, враховуючи невиправдано застосоване наcилля та найсерйозніші порушення прав людини, ми не можемо утриматись від її однозначного засудження”, – йдеться в спільній заяві MKÖ, організації Меморіал Маутгаузена та Міжнародного комітету Маутгаузена.

Маутгаузен-Гузен був першим концтабором, який нацистська Німеччина спорудила в окупованій Австрії в 1938. В ньому перебувало близько 335 тис. осіб.

Фото: УНІАН.

04/20/2022

You cannot copy content of this page