fbpx
Події
Архієрейський собор УПЦ МП дозволив здійснювати шлюби між хрещеними

Архієрейський собор УПЦ МП, що завершився в суботу в Москві, вніс зміни в практику укладання шлюбів між хресними батьком і матір’ю.

“Шлюби між хрещеними можуть відбуватися з благословення єпархіального архієрея”, – заявив глава синодального Відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда в суботу на прес-конференції, цитуючи фрагмент постанови Собору, повідомляє “Інтерфакс“.

Як пояснив у своїй прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков, раніше шлюби між хресними в багатьох єпархіях були заборонені правлячими архієреями, і в ході роботи Собору на цю тему велася жвава дискусія. Зокрема, така практика особливо не бралася українськими архієреями, тому в формулюванні постанови зазначено, що на подібний шлюб потрібно брати благословення архієрея.

Напередодні повідомлялося, що Архієрейський собор прийняв рішення про те, що при здійсненні вінчання будуть враховуватися і шлюби, зареєстровані раніше в оргaнaх РАГС.

Читайте також: “Ми розірвали упаковку і виявили, що дитина дихaє”: у Індії в останній момент перед пoхoвaнням oжилo “мeртвe” немовля

“Не визнається можливим вінчання шлюбів, зареєстрованих відповідно до національного законодавства, але не відповідають канонічним нормам (наприклад, при перевищенні допустимого церковними правилами кількості попередніх шлюбів одним з бажаючих вінчатися або при наявності між особами, які бажають вінчатися, неприпустимих рівнів спорідненості)”, – відзначається в документі, прийнятому на Соборі в п’ятницю.

facebook