fbpx
Дозвілля
Археологи виявили смайлик віком майже в чотири тисячі років (фото)

За припущенням археологів, в глечику, на якому намальований смайлик, зберігали шербет або схожий на нього солодкий освіжаючий напій.

Турецькі археологи спільно з італійськими колегами при розкопках міста Каркемиш на південному сході Туреччини виявили глиняний глечик із зображенням, яке сучасним людям нагадує смайлик. Вік артефакту становить близько 3,7 тис. років.

Глиняний глечик зі смайликом був знайдений при розкопках поховання, яке знаходилося під одним із житлових будинків міста. За припущенням археологів, у посудині зберігали шербет або схожий на нього солодкий освіжаючий напій. За словами керівника експедиції, професора Ніколо Маркетті з Болонського університету, досі подібних зображень вчені не знаходили.

Судячи з археологічних знахідок, поселення на місці Каркемишу, який входив до складу Хетського і Новоассирійського царства, існувало ще 4,4 тис. років тому. Близько 3,8 тис. років тому місто було центром торгівлі будівельним лісом. Про Каркемише неодноразово говориться в Біблії, а також в єгипетських і ассирійських літописах.

Вчені знали про існування древнього міста саме завдяки згадці в древніх джерелах, але визначити його місце розташування вдалося тільки в кінці 19 століття. Тоді ж на території Каркемишу почалися розкопки, які з перервами тривали до 1920-х років. У 2011 році турецько-італійська археологічна експедиція їх відновила.

За оцінками вчених, територія Каркемишу становила близько 55 га (площа приблизно ста футбольних полів). За час робіт тут були знайдені, в тому числі, залишки міських стін висотою близько 20 м, кам’яні монументи, прикрашені скульптурами, а також руїни палацу царя Катуви, що правив близько 900 року до нашої ери.

Читайте також:   Британець продемонстрував, як розкрутити найбільший в світі спінер

Джерело.