fbpx

“Аналоговнєт” – Альтіус: російський аналог Байрактара, який так і не зміг

В той час, як турецький БПЛА “Байрактар” успішно працює і наводить переполох та відчай серед російських окупантів, у рф запевняють, що мають чим відповісти.

Мова йде про нібито аналог “Байрактара”, який виготовлений за розробкою російських спеціалістів і має назву “Альтіус”.

В рф запевняють, що він є їхньою гордістю та по багатьом характеристикам перевершує аналоги іноземних ударних БПЛА такого типу.  Проте, це схоже на чергову хвилю “аналоГовнєт”. Адже, в той час як Туреччина виготовила вже понад три сотні “Байрактарів”, “Альтіус” – перший і останній у своєму роді.  Цей літальний апарат тільки нещодавно закінчив випробування і про серійне виробництво, поки що, навіть мова не йде.

Хоч розробку таких БПЛА Туреччина і рф почали майже одночасно, ще у 2011 році, результати – абсолютно протилежні. Адже, проект “Альтіуса” став черговою ланкою у корупції, безладності та вихвалянні путінської росії, щодо їхньої військової потуги.

Російська пропаганда, як завжди, вихвалялася  унікальними технологіями, власними двигунами і потужними ракетами на борту “Альтіуса”. Випробування мали розпочатися ще у 2014-2015 роках, але терміни зірвали настільки, що навіть вперше злетіти “Альтіус” зміг лише в 2018 році, а “неймовірні” характеристики так і залишились лише мріями пропаганди.

Як виявилось пізніше, навіть двигуни для даного апарату були німецького виробництва, а власних розробити так і не змогли. При цьому було розкрадено значну частину коштів, передбачених для проекту.

Остаточна версія дрону отримала назву “Альтіус-РУ”. У 2021 році МО рф підписало контракт про перші постачання його постачання, які повинні були розпочатися до кінця цього ж року. Проте інформації про надходження безпілотника до збройних сил не надходило. Згідно з деякими джерелами, початок поставок очікується лише у 2023 році.

Наприкінці минулого року було оголошено, що випробування БПЛА “Альтіус-РУ” завершено.

відео: проект “Гроші”

You cannot copy content of this page