fbpx

Американським вченим вдалося виготовити універсальну вакцину від грипу

Американським вченим з Університету штату Джорджія вдалось розробити нову вакцину від грипу, яка дозволяє боротися з кількома штамами вірусу.

Для профілактики грипу лікарі щороку намагаються передбачити, який штам грипу буде найбільш поширеним у майбутньому сезоні, передає 24 канал.

Адже, якщо вони помиляються з прогнозом – вакцинація виявляється неефективною.

Тож науковці працюють над створенням універсальної вакцини, яка дозволить боротися з різними штамами вірусу грипу. Наразі нову розробку вже випробували на мишах.

Читайте також: Західна Україна потерпає від нашестя ненажерливих слимаків

У виготовленні вакцини використовували пептиди – сполуки, що складаються з двох або більше амінокислот, пов’язаних у ланцюжку. Частинки нанометрового розміру імітують біологічні сигнали вірусів і сигналізують про небезпеку, щоб активувати імунну відповідь.

Така нановакцина ефективно захистила мишей від вірусу грипу типу А, до якого, зокрема, входять свинячий і пташиний грип. Друга група мишей, які отримували плацебо, зaгинyла від віpусу впродовж тижня.

“Науковці відзначають, що нова вакцина діє як на В-лімфоцити, що виробляють антитіла, так і на Т-лімфоцити, відповідальні за клітинну реакцію на інфекції. Вводити вакцину планують безболісним способом” – за допомогою пластиру з мікроголками.

You cannot copy content of this page