fbpx
Події
Алла добре пам’ятала, коли вперше зайшла в його квартиру. Навколо був безлад. Хоча було помітно, що Олексій готувався. На меблях були розводи від мокрої ганчірки, брудні шкарпетки сором’язливо причаїлися за батареєю

Алла в юності була дівчиною боязкою, невпевненою в собі. Напевно це у неї від тітки Наталі. Вона забрала до себе Аллу від не завжди “правильної” матері. І все дитинство повторювала дівчинці, що вона не дозволить, щоб Алла повторила долю матері.

Закінчивши педагогічне училище, вона влаштувалася вихователем в дитячий садок. Робота їй подобалася. Їй з дітьми було легше, ніж з дорослими людьми. Але зустріч з Олексієм дуже змінила її життя. Інтелігентний, добрий, він подарував їй можливість мати свій дім. Єдиний, в якому вона була господинею.

Жінка добре пам’ятала, коли вперше зайшла в його квартиру. Навколо був безлад. Хоча було помітно, що Олексій готувався. На меблях були розводи від мокрої ганчірки, брудні шкарпетки сором’язливо причаїлися за батареєю. Але Алла оцінила і без роздумів погодилася бути його дружиною. Вони щасливо прожили разом майже двадцять років. Але на жаль без нащадків. У Олексія в дитинстві була якась проблема. А Алла всю свою невитрачену материнську любов віддала своїм вихованцям.

Так вони б і жили до самого кінця, якби не Роман. Він теж багато років щасливо жив зі своєю дружиною Надією. Але, на жаль, жінка раптово не стало. І Рома залишився вдівцем. На роботі його цінували, він був майстром слюсарного цеху, тому без роздумів дали йому відпустку на місяць.

Весь місяць він майже не виходив з квартири. Щось їв, щось пив. Фотографії дружини були всюди. Він з нею розмовляв, скаржився, як йому важко без неї. Дійшло до того, що йому стало здаватися, що це йому все наснилося. І коли в двері подзвонили, він з вигуками «Надя прийшла!» – кинувся відкривати двері.

Але на порозі стояла Алла. Вона з Олексієм жила поверхом нижче, як раз під квартирою Роми. І у них у ванній кімнаті закапало зі стелі. Алла зі співчуттям подивилася на неохайно одягненого Рому і сказала:

– Ви мене вибачте, Романе, але у вас все гаразд? Просто у нас стеля намокла. Може ви кран не закрили?

Рома човгаючи, пішов подивитися. І справді, вода перелилася через край ванни. Він, мабуть, вирішив випрати білизну, а потім забув закрити кран.

– Вибачте мене. У мене така зараз ситуація, все з рук валиться. – поскаржився він сумно. Аллі стало так його шкода. Вона зашепотіла:

– Поплачте, вам стане легше. Не можна в собі сльози тримати.

Він, як маленький ткнувся їй у плече і голосно схлипував. Алла оглянула захаращену квартиру і зітхнула. Що не кажи, але не можуть чоловіки без жіночої турботи.

Рома тим часом заспокоївся і попросив:

– Посидьте зі мною, будь ласка, бо мені і поговорити ні з ким.

Так почалися їхні стосунки. Спочатку дружні посиденьки за чашкою чаю, коли Рома розповідав про Надю. А коли він вперше її обійняв, вона зрозуміла, що закохалася. Рома теж зрозумів, що для нього важлива ця жінка і запропонував їй піти від чоловіка до нього.

Алла чесно розповіла чоловікові, що полюбила іншого. Він благав її не кидати його. Але Алла сказала:

– Вибач мені, але я нарешті зрозуміла, що ти мені так і не дав відчути себе справжньою жінкою. Ти все життя був для мене дитиною, як мої дітки в садку. А Рома інший.

Алла з Романом тихо розписалися в місцевому РАЦСі. Для неї мало що змінилося. Вона так само витрачала п’ятнадцять хвилин на дорогу до роботи. Адже вона переїхала всього лише на поверх вище. Так само готувала, прала, прибирала. Змінилося тільки одне. Тепер не вона була головою сім’ї, а Рома. І Аллі це подобалося.

Тільки ось Олексій… Коли Алла зустрічала його біля дверей, її серце стискалося. Він ходив кудлатий, у зім’ятому одязі. Навіть схуд. Алла потайки від Роми, почала до нього заходити. Прибирала, готувала обід, прала одяг.

Сусіди звичайно ж почали це обговорювати. Тільки, тільки припинили гомоніти про її розлучення, а тут таке. Чутки дійшли до Романа. Він пішов до Олексія розібратися. Вони довго з’ясовували стосунки, в результаті Олексій випадково послизнувся в коридорі і пошкодив ногу.

Алла слізно благала Рому, щоб Олексій пожив у них. Адже за ним потрібно доглядати. Неохоче, але відчуваючи за собою провину, Рома погодився. Але вигляд чоловіка, який весь час кличе його дружину, дратував його. І через тиждень він поставив ультиматум. Або він або колишній чоловік.

Алла не знала, що їй робити. Рому вона любить, але і Алексій для неї рідна людина.

А тим часом двоє чоловіків сиділи на кухні. Один в гіпсі, інший насупившись.

— Ну ти ж розумієш, що Алла у нас занадто добра і відповідальна. Давай, як чоловік чоловікові. Я тебе в санаторій відправлю. А як повернешся, все вирішимо. — сказав Рома. Олексій подумав і погодився.

— Давай. Але потім не ображайся, якщо вона мене вибере. Гаразд? — вони потиснули руки.

Через місяць в двері подзвонили. На порозі стояв Олексій і незнайома жінка.

— Познайомтесь, це моя Світлана. — представив її Олексій. Алла відчула укол ревнощів, але широко посміхнулася.

— Ми дуже раді. Проходьте. — і повела гостю за собою, дорогою з’ясовуючи, наскільки серйозні їхні стосунки.

А в передпокої чоловіки без слів тиснули одне одному руки. Нарешті їх любовний трикутник припинив своє існування.

Фото ілюстративне.