fbpx

Алкотестери української поліції опинилися поза законом

В Єдиному реєстрі судових рішень і раніше можна було знайти деякі рішення, де суд відмовлявся залучати до адміністративної відповідальності за п’яну їзду через те, що адвокати водіїв зуміли обгрунтувати відсутність сертифікації приладів, якими “продували” поліція їх клієнтів.

Схоже, що скоро таких рішень стане набагато більше, так як колишній високопоставлений співробітник Департаменту ДАІ України Геннадій Гребньов на своїй сторінці в Facebook оприлюднив відповідь на адвокатський запит, підписаний заступником міністра охорони здоров’я Лінчевський, згідно якого у більшості алкотестерів, якими користується поліція, термін обов’язкової сертифікації медичного приладу закінчився ще в 2015 році.

“До уваги водіїв! Це – датований 31 січня 2018 року відповідь заступника міністра охорони здоров’я О.Лінчевського на запит адвоката С.Мороз. Так ось, в цьому листі чиновник інформує адвоката, термін сертифікації приладу” Drager Alcotest 6810 “закінчився ще 10 лютого 2015. Відтоді “Драгер” не проходив повторну сертифікацію, і його вилучено з Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення.

Таким чином, результати встановлення ступеня алкогольного сп’яніння, отримані з використанням цього приладу, з юридичної точки зору є неналежними. Відповідно, поліція або медичні установи не мають ніяких юридичних підстав для використання несертифікованих приладів. Будь-якого іншого сертифікованого алкотестера поліція не має ”

Читайте також: “Автоцивілка по-новому”: водіям зробили важливе повідомлення

 

Джерело.

You cannot copy content of this page