fbpx
Події
AliExpress ввів нові правила доставки: що зміниться для покупців з України

Деякі експерти стверджують, що користувачі інтернет-магазину тільки виграють. З 7 лютого змінилися правила доставки товарів до України торгового онлайн-майданчику AliExpress. Тепер кожній посилці присвоюватимуть трекінговий номер, який дозволяє відстежувати її переміщення. Нововведення зараз активно обговорюють учасники спільнот, які присвячені покупкам на цьому майданчику – люди намагаються зрозуміти, як позначиться запровадження нових правил на вартості товару, пише UBR.

Приводом для змін стали інциденти, пов’язані з втратою або крадіжкою посилок. Раніше посилки не відстежувалися, але стабільно приходили. Але ситуація змінилася, коли тисячі посилок стали зникати, не знаходячи своїх власників. Тисячі покупців сперечалися з продавцями і в підсумку повертали свої гроші. Винахідливі співвітчизники навчилися, отримавши безтрекову посилку, відкривати і вигравати суперечки, стверджуючи, що вони нічого не отримали. І з кожним місяцем відсоток обману зростав.

Тепер для України безкоштовної доставки не буде. Вона і раніше не була повністю безкоштовною, але зате дуже дешевою. Така безтрекова доставка вигідна як покупцеві, так і продавцеві. Адже її вартість така  низька, що продавець включав її до ціни товару, і це було практично невідчутно для покупця.

Забезпечити посилки трек-номерами можливо тільки за рахунок підвищення цін. Деякі експерти стверджують, що вартість товарів в інтернет-магазинах, які торгують через AliExpress, через трекінгові номери не зміниться. Нібито конкурентне середовище не дозволить підвищити ціни, швидше за все, вони залишаться на колишньому рівні. У цих інтернет-магазинів досить маржі, щоб “зашити” вартість трек-номера до своїх витрат. Але тим не менше, для продавців безкоштовна доставка перетворилася на конкурентну перевагу.

Знавці ринку електронної комерції стверджують, що нововведення додасть комфорту покупцям. Споживач зможе оперативно стежити за тим, де перебуває його посилка, а трекинговий номер також дозволяє митним службам отримати інформацію про те, що знаходиться в посилці, кому вона відправлена тощо.

Навіщо українцям AliExpress. Жителі України стали частіше користуватися закордонними інтернет-магазинами. Це пов’язано з бажанням раціонально використовувати час і гроші, а також з вибором кращого асортименту потрібного товару. 2016 року українці купували в інтернеті значно активніше, ніж в попередні роки. За грудень 2016 року року на AliExpress, за даними SimilarWeb, було 29,9 млн візитів від резидентів України, роком раніше цей показник становив 16 млн.

Дотримуючись тенденції, поштові оператори Укрпошта, Нова Пошта, meestexpress і meest china, зацікавлені в якісному обслуговуванні клієнтів і доставці численних посилок з Китаю, впроваджують в роботу нові технології і послуги.

“Що купують українці на AliExpress? Дуже популярні жіночі та чоловічі сумки, гаманці, рукавички, шарфи, дитячі іграшки, китайський чай і косметика, сонцезахисні окуляри, аксесуари для авто тощо. Для порівняння, жителі Росії найбільше купують електроніку і одяг, а США – штучне волосся і перуки”, – розповідає економічний експерт В’ячеслав Лисенко.

Фахівець упевнений: наскільки б бурхливими були обурення і обговорення нововведень, ми нічого не зможемо зробити з платною доставкою, залишається тільки підлаштовуватися під умови правил торгівлі AliExpress, що змінилися.

Читайте також: AliExpress змінює правила доставки для українців

Джерело.