fbpx

Активісти викрили книгарню з проросійською літературою під Києвом (відео)

Власники крамниці запевняють, що не прибрали книжок через банальну неуважність.

Волонтери та ветерани АТО в Броварах натрапили на цілий стенд книжок із російськими прапорами про ідеали “руського міра” на прилавку української крамниці. Там була література із закликами підтримувати Путіна та РФ.

Завідувач крамниці запевняє, що книжки стояли давно, тож за них просто забули. “Не звернули уваги, якби побачили – звичайно, прибрали б. Ми таке не підтримуємо”, – запевнила вона. Активісти ж такому поясненню не повірили та викликали СБУ, аби та перевірила, на яких підставах і навіщо подібну літературу продають в Україні. У книгарні самі вилучили весь асортимент із шаф, а в службі безпеки досі думають, як на це все реагувати і коментувати. Більше того, продавці добровільно передали книги на експертизу до СБУ.

Експерти ж пояснюють, що книги 2011-2013 років видання – це частина роботи ворога у латентний період війни – до анексії Криму та бойових дій на Донбасі. Література, так само як і фільми, комп’ютерні ігри, мали на меті привчити до поглядів ворога. Цим просякнуті навіть, здавалося б на перший погляд, неймовірно далекі від політики та війни видання – навіть любовні романи. “Скрізь одна і та ж ідея – що є певний духовний світ, який може навчити весь світ, котрий захищає всіх”, – каже експерт із соціальний комунікацій Олександр Курбан.

Такі книжки на перший погляд здаються безневинними. Але з 1 січня в Україні діє тотальне обмеження на ввезення книг із Росії. “Держкомтелерадіо має розробити такий дозвіл. Кабінет міністрів має його схвалити. А коли будуть виникати сумнівні моменти, для цього передбачене створення експертної комісії”, – пояснив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Читайте також: Чергова жінка подала позов на Трампа про домагання

Джерело.

You cannot copy content of this page