fbpx

Аби отримати допомогу до 5 травня, учасникам АТО треба подати документи

Учасники бойових дій невдовзі отримають щорічну разову грошову допомогу до 5 травня. Виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня можуть отримати: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертви нацистських переслідувань, пише видання 20 хвилин.

Для отримання цієї виплати учаснику бойових дій, який демобілізований, не є пенсіонером чи інвалідом війни, необхідно подати до 30 квітня: – заяву до військового комісаріату; – реквізити розрахункового рахунку, на який будуть перераховані кошти; – посвідчення УБД.

Інвалідам і пенсіонерам не потрібно подавати заяв, вони отримують ці кошти автоматично, – повідомили у Всеукраїнському центрі допомоги учасникам АТО.

– Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів, або через установи уповноважених банків.

Органами соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, тому звертатися до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги. Всім, хто ще продовжують служити, виплатять автоматично, бо цим займуться в частинах.

До управління соцполітики окремо звертатись не потрібно – якщо учасники бойових дій включені до державного реєстру, ми користуємось базою, – каже начальник управління соцполітики тернопільської міськради Володимир Сулима.

Читайте також: Опублікована відео-“відповідь” АТОшнику, який вдарив лобом генерала

Скільки отримають військовослужбовці цього року – поки невідомо. Розмір військової допомоги буде прописано в Постанові Кабміну, яка зявиться згодом, повідомили у військкоматі.

Заяву слід писати кожного року, щоб вберегтися від випадків, коли військовий, який змінив місце проживання, отримує допомогу в декількох місцях. Заява подається особисто людиною, яка претендує на виплату цієї допомоги.

You cannot copy content of this page