fbpx

А ви вже перевели пластикові вікна в зимовий режим?

Як правильно перевести вікна в зимовий режим

Коли наближаються холоди – природно замислюватися про утеплення свого будинку. І вікна – це саме те, про що розумно подбати в першу чергу.

І на щастя, минули ті часи, коли їх утеплювали підручними засобами (багато, можливо, пам’ятають вату). Сучасні пластикові вікна створюються з урахуванням того, щоб людині було зручно і комфортно з ними цілий рік. Так що на літо і зиму в них зазвичай існують спеціальні режими.

Зміна сезонних режимів в якісних пластикових вікнах не представляється чимось складним і є доступною для всіх, не вимагає спеціальних інструментів, вивчення інструкцій або застосування великої фізичної сили.

Переведення вікон в зимовий режим не тільки додає тепла і комфорту житла, а й дозволяє пристойно економити в холодну пору року. Адже багато хто користується нагрівальними приладами до того, як включать центральне опалення, плюс – іноді в будинках його немає.

Варто відзначити і той факт, що влітку зміна сезонного режиму вікон ослаблює тиск між гумовою прокладкою і зовнішньою частиною рами, за рахунок чого стає більш активною для вільної циркуляції повітря.

Неважко здогадатися, що зимовий режим передбачає зворотну ситуацію – підвищення тиску між цими двома частинами конструкції вікна, завдяки чому тепло залишається всередині приміщення.

Однак, можливість перемикання сезонних режимів є не у всіх пластикових вікнах. Перевірити, чи є вона в конкретній віконній конструкції, можна поглянувши на так звані ексцентрики, що представляють собою болти збоку на стулці. Про наявність сезонних режимів говорить наявність на них отворів для шестигранного ключа або вони повинні мати овальну форму.

Підходячи до теми практичних кроків по зміні віконного режиму, важливо відзначити, що інструмент все-таки знадобиться – звичайна викрутка або шестигранний ключ, за їх відсутністю – згодяться і плоскогубці, але ними є ризик порушити механізм регулювання вікон.

Щоб змінити віконний режим, потрібно акуратно повернути болт строго на 90 градусів вліво або вправо (залежить від того, на яку погоду відбувається настройка – на літню або зимову).

І важливо відзначити – болт може прокручуватися постійно, але досягти потрібно саме 90 градусів і не більше. Для зміни режиму, потрібно змінити положення кожного ексцентрика.

Якщо все зроблено правильно – ручку вікна буде повертати складніше, тому що фурнітура стала притискати стулку щільніше. Якщо такої зміни у вікні немає – ймовірно, якісь болти були пропущені.

А щоб остаточно переконатися в правильності зміни сезонного режиму, потрібно вставити в стулку аркуш паперу, закрити її і спробувати його витягти. При зимовому режимі зробити це дуже складно.

Але пластикові вікна служать роками добре і однаково правильно функціонують в обох режимах тільки за умови відповідного догляду за ними. І мова йде не про просте підтримання їх чистоти (хоча і це, безумовно, важливо).

Просто мінімум раз на рік необхідно промащувати всі рухомі частини рами вікна малою кількістю силіконової змазки і перевіряти тугість закрутки болтів. Завдяки цьому дуже легко підтримувати свої пластикові вікна в стані «як нові» не один рік, щоб даремно не витрачати гроші на їх заміну.

You cannot copy content of this page