fbpx
Дозвілля
А ти про які гроші зараз говориш, – зробила здивоване обличчя зовиця, – Тобто, я тобі повинна за щось заплатити? А совість є? Узяла кілька яєць, міксер, спекла за пів годинки торт і береш із мене майже тисячу?

Нещодавно зі мною сталася не найприємніша історія, яка показала справжнє обличчя однієї з моїх родичок. Вся справа в тому, що вона з мене гроші брала, а коли я заїкнулася про оплату, мене очікувала не надто приємна сцена. Втім, краще розповім про все від початку.

З сестрою мого чоловіка спільну мову мені вдалося знайти одразу після нашого знайомства. Вона тоді стала майстром нігтьового сервісу і дуже цим пишалася. Я тоді якраз ходила зі звичайними нігтями, тож вирішила записатися до неї на манікюр.

У той момент зовиця була новачком без досвіду, але я довірилася їй і не пошкодувала, тому що результат вийшов як на картинці просто ідеальний. А коли настав час оплати, вона показала свої розцінки та брати з мене менше, ніж з інших клієнтів не захотіла. Ціна була адекватною, тому я заплатила без зайвих питань, хоч і сподівалася на невелику знижку.

Згодом вона набула досвіду, розширила клієнтську базу і орендувала іншу студію, а я продовжила робити у неї нігті, оскільки незважаючи на збільшення вартості за надані послуги, мене все влаштовувало. Вона завжди пропонувала цікаві ідеї, підбирала кольори, якщо я не могла визначитися з вибором, та й загалом була добра до мене.

А через кілька років я почала пекти торти та тістечка. У мене була декретна відпустка, а моя дитина вже підросла, тому цілодобового догляду та нагляду не потребувала. До того ж батьки чоловіка та мої постійно намагалися забрати її до себе у гості. Але байдикувати цілими днями я не люблю, тому я вирішила, що моє хобі можна перетворити на стабільний заробіток.

Кілька разів за весь тиждень до нас приходить хатня робітниця і прибирає кожен квадратний метр, тим самим позбавляючи мене від щоденних справ по дому. Завдяки їй я весь час витрачала на приготування десертів. Ідеально виходило далеко не відразу, але терпіння та праця все перетруть. А вже через місяць я хвалилася першими своїми досягненнями чоловікові. Він мене похвалив, і надихнувшись ще сильніше, я з подвійною старанністю стала до роботи.

Спершу я давала свої вироби близьким на пробу. Вони були в захваті і просили спекти щось ще. А потім я почала знаходити перших замовників, які платили за мої десерти реальні гроші та залишали добрі відгуки.

А коли я вкотре прийшла до зовиці на манікюр, вона попросила зробити спеціально для неї величезний торт.

— Ти ж зможеш приготувати такий самий, як і на фотографії?

— Тут досить багато об’ємних елементів і фігурок, та й інгредієнти не з дешевих, але я обов’язково щось придумаю.

— Ой, дякую тобі велике. А ти ж до п’ятниці впораєшся?

— Думаю так. У мене саме замовлень мало, тому візьмуся за твій торт.

Більшість кондитерів беруть гроші хоча б за інгредієнти, але вона таки не чужа людина, тому я подумала, що всю суму зовиця віддасть при отриманні замовлення на руки.

Майже добу я займалася її тортом. Спочатку готувала коржі, потім начинку та глазур, але найскладнішим у всьому цьому було виготовити деталі, які вона мені показала.

Я залишилася задоволена тим, що вийшло, а родичка не переставала нахвалювати мене і мій талант.

— Ти прямо майстер своєї справи, я б такий торт не приготувала, ще раз дякую!

— Я теж вважаю, що вийшло непогано. Гаразд, зараз порахую, скільки з тебе зрештою.

— Це ти про що?

— Про ціну за торт. Я ж не безкоштовно його робила.

— Ти зараз серйозно братимеш гроші з близької людини?

— А Ти думала, що я працювала не покладаючи рук, витратила чималі кошти на інгредієнти і віддам тобі його просто за так? До того ж, за нігті ти береш з мене повну вартість, а я навіть знижку тобі зробити хотіла.

— Ти хоч знаєш, скільки грошей йде на лаки, обладнання та оренду студії. А ти взяла кілька яєць і зробила з них торт. А за що я тоді плачу?

Я вирішила не продовжувати розмову, але своє замовлення попелюшка не отримала. Тепер вона вважає мене не хорошою людиною, яка не може зробити приємне своїм родичам.

А от я не розумію де не права.

Передрук без гіперпосилання на intermarium.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.