fbpx
Без рубрики
А самі це пробували носити?: МОЗ запровадило нові рекомендації щодо ваги школярських портфелів

Порівняно з попередніми, вони зменшені в середньому на півкілограма.

“Відповідно до рекомендацій МОЗ, вага портфеля для учнів перших-других класів не повинна перевищувати 1,5 кілограма, для третіх-четвертих — 2,5, п’ятих-шостих — трьох, сьомих-восьмих — 3,5, дев’ятих-одинадцятих — чотирьох. Однак це тільки рекомендація, а не правило”, — каже газеті Експрес Сергій Мартинюк, начальник управління освіти міської ради. За встановленими Міністерством охорони здоров’я санітарно-гігієнічними нормами, вага одного підручника не повинна перевищувати 350 грамів. Враховуючи те, що в п’ятикласників шість-сім уроків на день, загальна вага шести-семи книг повинна становити 2,1 — 2,5 кілограма.

Однак, як виявилося, середня вага підручника перевищує встановлені норми — важить 400 — 500 грамів. Це вже 2,4 — 3 кілограми. А ще на кожен предмет учень несе по два-три зошити, кожен з яких важить в середньому 50 — 100 грамів, інше приладдя. Таким чином, вага рюкзака перевищує норму в два — три рази. “Поки донька вчилася у початковій школі, я щодня допомагала вранці донести їй портфель. Там у кабінеті були шафки, де можна тримати форму для фізкультури, деякі книжки. У п’ятому класі все змінилося. Щодня доводиться носити в портфелі шість-сім товстих книжок, — скаржиться Інна Гуменюк, мати школярки. —

Плюс до підручників — стопка зошитів, пенал, пляшечка води, спортивна форма. Разом — шість кілограмів! Тож у 10 років дитина вже має викривлення хребта”. “Дійсно, через щоденне носіння важкого ранця у дитини потерпає весь опорно-руховий апарат, — зазначає Євген Микитинський, хірург міської дитячої лікарні. — У дітей хребет іще не готовий до таких навантажень. За розрахунками науковців, вага портфеля повинна становити 10% від ваги школяра. В іншому випадку — “букет” хвороб забезпечений: плоскостопість, порушення постави, кифоз, сколіотична постава, сколіоз тощо. Зараз навіть семирічні діти хворіють на остеохондроз.

Учителі про цю проблему знають. Проте запевняють, що підручники вкрай необхідні для роботи на уроці. Який вихід? “Якби в Україні існували чітко аргументовані норми ваги шкільного портфеля, їх мала би контролювати певна інституція.

А такої в нашій країні немає, – констатує Наталя Клімчук, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в області. — Тому дотримання цих норм — винятково відповідальність батьків”.

Ольга КАМСЬКА-ОПОЛОНИК

Читайте більше тут: В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ МОЖУТЬ ДОЗВОЛИТИ НАВЧАННЯ КІЛЬКОМА МОВАМИ

Джерело.