fbpx
Без рубрики
У Києві та Одесі відчують: сейсмолог не виключив новий землетрус у Румунії

У Румунії може статися новий потужний землетрус, який буде відчуватися в Україні.

Про це “Обозревателю” розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.

Коментуючи прогноз, озвучений колишнім директором румунського Національного інституту фізики Землі Георге Мермуряну про те, що магнітуда наступного землетрусу в Румунії може досягти 7,4 бала за шкалою Ріхтера, Кендзера визнав: “Землетруси в зоні Вранча можуть досягати 8 магнітуд, тому 7,4, звичайно, може бути”.

Він пояснив: “Зона Вранча – це одна з трьох зон на нашій планеті, яка весь час генерує дуже сильні землетруси. Осередок цих землетрусів міститься на глибині 90-180 км, тобто розміри зони – близько 80-90 кілометрів, і в будь-якому місці цієї зони можуть бути землетруси”. “Це частина великого сейсмоактивного поясу нашої планети, який постійно підживлюється енергією від того, що величезні материки йдуть назустріч один одному, тому в цьому немає нічого дивного”, – додав сейсмолог.

Разом з тим він зауважив: вивчення процесів, що відбуваються на таких глибинах, дуже утруднено. “Існують безліч гіпотез, які їх пояснюють. Але їх багато, і вчені не прийшли до спільної думки”, – розповів Кендзера.

Читайте також: Перший сніг, землетрус та потужні зливи: чому Україну накрили природні катаклізми (відео)

Журналісти запитали, чи може вогнище нового землетрусу перебувати там же, де був осередок попереднього.

“Вогнища можуть перебувати в будь-якому місці цієї зони”, – пояснив він.

За оцінками сейсмолога, якщо в Румунії відбудеться землетрус у 7,4 бала, то він буде подібним до землетрусу, що стався в 1977 році. Його відчують в Молдові та в Україні, – попередив Кендзера. – У Молдові може бути 6-7 балів, в Одесі – близько 6 балів, у Києві – 4-5 бали за 12-бальною шкалою. Але це не є небезпечним, якщо будівлі не в передаварійному стані”.

Разом з тим він наголосив: час землетрус неможливо передбачити – “ані фізично, ані з наукової точки зору”.

Читайте також: Сусідній країні загрожує потужний землетрус

Джерело.