fbpx

90 грн за пачку: Мінфін планує підвищити ціни на сигapети до європейського рівня

Міністерство фінансів хоче привести ставки акцизів в Україні до європейського рівня. Міністерство фінансів України опублікувало законопроект, яким пропонує поступово підвищити ставку акцизу на сигapети до мінімального європейського рівня, повідомляє видання UBR.ua.

Замість нинішніх 21 євро за 1000 штук, тютюнники до 2025 року повинні будуть сплатити за кожну тисячу сигapет 90 євро в казну.

Зміни планують внести до чинного Податкового кодексу. Ставка акцизного збору буде підвищуватися поступово. У 2018 році її збільшать на прогнозний показник індексу споживчих цін (8,1%) і додатково на 20%. Потім щороку акциз будуть підвищувати на 20%. До 2025 року він вийде на європейський рівень 90 євро.

За підрахунками експертів, такий рівень податкових відрахувань призведе до суттєвого подорожчання сигapет в Україні. Ціна пачки найдешевших тютюнoвих виробів до 2025 року складе 80-90 грн.

Читайте також: Від 80 до 230 тисяч: з 1 вересня ціни на операції в інститутах меднаук суттєво зростуть

“При ставці 90 євро на 1000 штук (нинішній мінімальний акциз в ЄС), ціна пачки складе приблизно 4 євро. А підвищення акцизу в наступному році на 29% збільшить ціну пачки приблизно на 7 грн”, – розповіла виданню експерт українського центру контролю над тютюном ГО “Життя” Оксана Тотовицького.

На даний момент мінімальний акциз для сигapeт встановлено на рівні 21 євро за тисячу штук.

You cannot copy content of this page