fbpx

8 жовтня іменини святкують Сергії: традиції цього дня

Віє вітер південний 8 жовтня – зима буде теплою, західний – сніжною, північний – холодною.  8 жовтня іменини святкують Сергії. Цього дня розповсюджений був звичай рубати капусту, зaбивати курей для продажу. Говорили, що сніг у цей день випадає за 40 днів до настання холодів, пише Zak.depo

Сергія Радонезького в народі вважали покровителем курей. Домашня птиця завжди мала велике значення для селян. У давнину курячий бульйон був одним з найбільш доступних і ефективних “ліків”, за допомогою якого лікували простудні та інші захворювання. Найтяжчі роботи в полі неможливо було виконувати на голодний шлунок, а курячий бульйон був поживний. Селянські свята обов’язково включали в себе приготування страв на основі курячого м’яса.

З приходом перших заморозків починають рубати і солити капусту – в деяких селах було поширене повір’я, що, якщо зробити це раніше, то капуста попросту скисне або буде несмачною. Зазвичай заготовляли капусту всією сім’єю. Так, дітям доручали чистити моркву, а люди похилого віку її нарізали. Решта ж очищали капустяні качани, різали їх, посипали сіллю і потім товкли в дерев’яній ступі, перемішували, перекладали і утрамбовували в бочки.

8 жовтня випікали хлібні коржі на капустяному листі і перед тим, як відправити їх у піч, обов’язково просили благополуччя на наступну зиму. Перший коржик треба було закопати ще теплим на грядці, де росла капуста.

Читайте також: Сьогодні українці зможуть побачити у небі дивовижне явище та загадати бажання

Народні прикмети на 8 жовтня:

Перший сніг випав 8 жовтня – зима настане 21 листопада на Михайлів день

Перший сніг – сухий, значить, літо наступного року буде теплим і не надто спекотним

Гарна погода 8 жовтня – такою вона буде ще протягом трьох тижнів

Яким буде 8 жовтня – таким буде і 8 квітня наступного року

Якщо людина народилася 8 жовтня, то її талісманом є яшма

Березове листя ще не опало – прикмета, що сніг випаде нескоро

Віє вітер південний 8 жовтня – зима буде теплою, західний – сніжною, північний – холодною.

Перший сніг 8 жовтня йде бураном, зима прийде нескоро

Перший сніг на суху землю шаром лягає – прикмета, що наступний рік буде врожайним.

You cannot copy content of this page