fbpx
Дозвілля
8 безкоштовних послуг в поїздах, про які ви не знали

Кожен мандрівник повинен знати свої права, щоб не переплачувати за безкоштовні послуги.

Сезон відпусток вже почався і ми пропонуємо ознайомитися з секретами, які зроблять вашу поїздку набагато більш комфортною!

Отже, пасажир залізниці має повне право отримати такі послуги абсолютно безкоштовно, повідомляє segodnya

Виїхати раніше терміну

Ви маєте право виїхати поїздом, який відходить на кілька годин або днів раніше рейсу, на який ви придбали квиток, без будь-якої доплати! Зрозуміло, при наявності вільних місць.

Отримати інший квиток при запізненні

Якщо ви запізнилися на потяг, не поспішайте купувати новий квиток! Ви маєте право відновити дію квитка на інший поїзд за умови доплати вартості плацкарти протягом 24 годин.

Припуститися помилки в квиткових даних

Це особливо корисно при купівлі квитків онлайн. Якщо дані документа, що посвідчує вашу особу, розходяться з даними, зазначеними в квитку, тільки на одну букву в прізвищі і на одну цифру в номері, то вас зобов’язані пустити в поїзд.

Зайняти нижнє багажне місце

Виявляється, переважне право для використання нижнього місця для ручної поклажі має пасажир, який проїжджав на нижній полиці, а верхнього – пасажир, який проїжджав на верхній полиці. Так що ви не зобов’язані ні з ким ділитися своєю нижньою полицею!

Безкоштовно взяти з собою собаку-провідника

Плата за перевезення собак-провідників не стягується, і перевізні документи не оформляються. Їй потрібні лише нашийник і намордник!

Зійти з поїзда на кілька днів без втрати квитка

Правила говорять: пасажир має право робити зупинку на шляху прямування з продовженням терміну дії квитка, але не більше ніж на 10 діб.

Для цього потрібно пред’явити свій квиток в касі на станції зупинки протягом 3 годин з моменту прибуття. Там вам проставлять спеціальний штамп про продовження.

А при відновленні поїздки потрібно буде сплатити лише вартість плацкарту.

Безкоштовно користуватися туалетом на вокзалі

Дуже корисна послуга, про яку ніхто не підозрює: туалет на вокзалах для пасажирів безкоштовний.

При пред’явленні квитка з вас не повинні стягувати плату за відвідування туалетів по шляху прямування поїзда. Електронні квитки також годяться.

Попросити у провідника купу різних речей, включаючи настільні ігри

За правилами, у провідника можна безкоштовно попросити склянку, ложку, вилку, набір ниток і голок, предмети догляду за одягом і взуттям, медикаменти, а також настільні ігри – шашки, шахи та доміно!

Читайте також:ЯКИМ КОМПЛІМЕНТАМ ВІДДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ ЖІНКИ: НАУКОВА ВІДПОВІДЬ