fbpx

8 березня 2017 в Україні: вихідний не скасували

Поки законопроект про скасування вихідного дня 8 березня в Україні не прийнятий, тому в 2017 році 8 березня вихідним.

Питання, чи буде вихідним 8 березня 2017 року, хвилює багатьох українців – адже останнім часом звучали новини про заплановане скасування 8 березня як державного свята.

У зв’язку з декомунізацією радянських свят Інститут національної пам’яті в перелік державних свят України запропонував не вносити міжнародний жіночий день і замість цього завести нову традицію – зробити вихідним 9 березня і відзначати його як Шевченківський день.

Відповідний проект закону – “Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні” – опубліковано на сайті інституту, але поки не прийнятий у Верховній Раді.

На сайті Кабінету міністрів України українців запрошують долучитися до обговорення проекту закону і вносити свої пропозиції до 1 березня 2017 року.

Таким чином, поки законопроект не пройшов обговорення і не прийнятий у Верховній Раді, 8 березня в Україні залишається вихідним днем ​​і державним святом. 8 березня в 2017 році припадає на середу, відповідно, середа буде вихідним.

Читайте також: Сильне потепління і знову холод: синоптики дали прогноз на березень

Нагадаємо, виникненням свята 8 Березня світ завдячує Кларі Цеткін – діячці німецького і міжнародного робочого руху. На міжнародній конференції жінок в 1910-му в Данії Цеткін запропонувала вибрати певний день в році, коли жінки будуть привертати увагу суспільства до своїх проблем. Цеткін запропонувала щорічно відзначати 8 березня як день народження жіночого пролетаріату.

Зараз Міжнародний жіночий день щорічно відзначають в пострадянських республіках, в т.ч. Грузії, Вірменії, Росії, Азербайджані, Казахстані, Киргизії, Молдові, Таджикистані (там він перейменований в День матері), Туркменістані, Україні, Білорусі. Також 8 березня відзначають в Китаї, Анголі, Буркіна-Фасо, Кенії, Мадагаскарі, Гвінеї-Бісау, Замбії, Камбоджі, Китаї, Конго, Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї, Уганді.

Проти святкування 8 березня активно виступає директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович:

Джерело.

You cannot copy content of this page