fbpx
Здоров'я
7 токсичних предметів, які точно є у вашій оселі

Деякі з них лежать в дальньому кутку шафи, а інші стоять на видному місці.

Освіжувач повітря. Освіжувачі повітря допомагають позбутися неприємних запахів в квартирі. Часто ми розпилюємо їх у ванній і туалеті – приміщеннях, що не провітрюються. Це не дуже правильно. До складу освіжувачів повітря входять фталати – хімічна добавка для стійкості аромату.

Фталати також зустрічаються в лаку для нігтів, косметичній продукції, дитячих іграшках і в пластику. Часто про їхню присутність виробники не попереджують, а приховують за словом «ароматизатор». Такі шкідливі речовини виявили у 12-ти з 14-ти освіжувачів повітря, в складі яких фталати зазначені не були.

Фталати впливають на рівень гopмонів в організмі: у чоловіків вони викликають зниження тecтocтерону і є причиною погіршення роботи peпpoдуктивної системи.

Що робити? Спробуйте зробити освіжувач повітря з натуральних компонентів своїми руками.

Для 100 мл освіжувача повітря вам необхідно:

15-20 крапель ефірної олії, запах якої вам подобається (можете змішати кілька);
1 чайна ложка спирту;
пляшечка з пульверизатором;
дистильована вода.

Додайте олію і спирт у пляшечку і акуратно змішайте їх круговими рухами. Залийте водою, щільно закрутіть насадку-розпилювач і акуратно струсіть. Готово!

Касові чеки. Більшість чеків, які ми забираємо з магазину після кожної покупки або з банкомату після успішної операції, надруковані на термопапері. До її складу входить бісфенол А.

Бісфенол А – хімічна речовина, яка негативно впливає на eндoкринну систему, щитовидну залозу і peпpoдуктивну систему.

Вона може потрапити до організму навіть через шкіру, наприклад, коли ви берете чек до рук.

І хоча сьогодні багато країн внесли речовину до списку заборонених, а виробники погоджуються з екологами і намагаються звести до мінімуму її використання, бісфенол А все ще може зустрічатися у складі пластикових пляшок і посуду.

Що робити? Відмовтеся від паперових чеків і не накопичуйте їх удома, щоб порахувати, скільки ви витратили на продукти за місяць. Сьогодні майже всі здійснені операції можна відстежувати через смартфон.

Скачайте додаток магазину і стежте за своїми покупками онлайн. Встановіть мобільний додаток вашого банку, щоб завжди бути в курсі залишкового балансу.

Кульки від молі. Щоб міль не з’їла одяг, до шафи кладуть спеціальні кульки. Активною речовиною в них виступає нафталін або парадихлорбензол – речовина, згубна не лише для комах, а й для людей.

Нафталін визнано канцерогеном, він також може викликати головні болі, нудоту, дiaрею і подразнення шкіри. Кульки небезпечні ще й тим, що маленькі діти можуть помилково прийняти їх за цукерку.

Що робити? Упаковуйте одяг, що не плануєте діставати із шафи в найближчі місяці, в герметичний чохол. Обов’язково почистіть його, перш ніж упакувати.

Регулярно прибирайте в шафі: пилососьте усі куточки, видаляйте пил, волосся і бруд.

Меблі з ДСП. Меблі можуть містити в собі формальдегід – канцероген, небезпечний для здоров’я людини. При надлишку речовини і високій чутливості у деяких людей може початися печіння в очах, носі або горлі, кашель, нудота і подразнення шкіри.

Читайте також: 10 ознак, які вказують на гopмoнальний збiй у жінки

Що робити? Дізнайтеся стандарти якості країни-виробника і уважно вивчіть сертифікати. Зверніть увагу на зовнішній вигляд і запах, що виділяє новий диван або стіл. Якщо запах сильний і їдкий – це сигнал, який не можна ігнорувати.

Батарейки. Робочі батарейки та акумулятори при правильній експлуатації не завдадуть шкоди. Мова йде про довгострокову перспективу. Свинець і кадмій, що входять до складу батарейки або акумулятора, негативно впливають на ниpки, пeчінку і нервову систему людини. Крім іншого, кадмій визнаний канцерогеном.

Батарейка, яка завалялася з незапам’ятних часів у дальньому кутку шафи, може бути з’їдена корозією. Її корпус зруйнується, а токсичні речовини опиняться на зовні.

Що робити? Здавайте використані батарейки та акумулятори на утилізацію відразу, як тільки вони вийдуть з ладу. Не зберігайте їх у пристроях, якими довго не користуєтеся. Проведіть ревізію і віднесіть неробочі батарейки в найближчий пункт збору відходів.

Сонцезахисні засоби. Деякі сонцезахисні засоби небезпечні, а особливо ті, у складі яких є оксибензон. Вчені виявили, що ця речовина накопичується в організмі і негативно впливає на ендoкринну систему.

Крім того, потрапляючи у воду разом із захисним кремом на нашій шкірі, оксибензон вбuвaє корали, руйнуючи молекули ДНК, а також деформуючи їх на стадії личинки. У високих концентраціях речовина була виявлена ​​саме в популярних серед туристів місцях.

Що робити? Читайте склад і вибирайте сонцезахисні засоби, що містять оксид цинку або діоксид титану в якості активних компонентів.

Пластиковий посуд. У складі пластикового посуду можуть бути вже знайомі нам фталати і бісфенол А. Небезпечні речовини можуть проникнути в організм разом з продуктами, які зберігаються в такій тарі.

Що робити? Американська академія педіатрії рекомендує уникати пластикового посуду або упаковки з маркуванням 03, 06 і 07.

Частково її можна замінити на скляну або металеву. Наприклад, контейнери для їжі, дошки для нарізання, кухонні лопатки.

Джерело – Prozak.info