fbpx

7 ранкових звичок, від яких варто відмовитися

Ваш ранок задає тон всьому дню. Якщо ви встали з ліжка бадьорим і свіжим, то і настрій хороший, і робота в руках йде на лад. Якщо ж так-сяк доплентались до кухні, щоб сьорбнути кави, то день точно буде непродуктивним.
Коли таке повторюється день за днем, можливо, варто переглянути свої ранкові звички. Видання The Independent вивчило думку вчених з приводу того, як не варто починати свій день. Отже, від яких поширених звичок варто відмовитися:

Переставляти будильник на повторний дзвінок

Іноді  (майже завжди), коли лунає сигнал будильника, ми усвідомлюємо, що вставати немає ніякого бажання. І тоді будильник благополучно переставляється на 10 хвилин пізніше, а ми знову провалюємось в блаженний сон.
Лікарі кажуть, що це не найкраща ідея. Справа в тому, що, засинаючи, людина вступає в новий цикл сну, який, природно, завершити не зможе. Саме тому ми прокидаємося розбитими і млявими, а не бадьорими і свіжими, як і повинно бути.

Ніжитися під ковдрою звернувшись в клубочок

Отже, ви величезним зусиллям волі подавили бажання переставити будильник (наші вітання!) І тепер лежите, щосили намагаючись не закрити очі. У цей момент так хочеться ще трохи полежати під ковдрою, згорнувшись у клубочок, як кошеня.
Психологи рекомендують робити по-іншому: потрібно витягнутися руками і ногами в різні боки, як би прагнучи «захопити» якомога більше простору. Чим більше ви витягнете, тим більший приплив сил відчуєте і тим щасливішими і впевненими в собі зустрінете новий день.

Лежачи в ліжку перевіряти робочу пошту

Бємось об заклад, вночі ваш телефон лежить десь поруч? І тоді, відтягуючи момент, коли треба вилазити з-під ковдри, само собою виходить взяти його в руки і почати перевіряти робочу пошту і месенджери?
Це не дуже хороша ідея. Консультант по тайм-менеджменту Джулі Моргенштерн застерігає: «Листи, дедлайни, проблеми – нескінченні. Вони відразу навалюються на вас, псують настрій і завантажують по повній. Все це може почекати ще годину-дві, поки ви не дійдете до роботи ».
Вранці найкраще налаштуватися на виконання однієї-двох найважливіших завдань і не забивати голову інформаційним шумом.

Залишати постіль незаправленою

Навіщо заправляти постіль? Все одно ввечері знову в неї лягати.
Начебто справедливо, але не зовсім. По-перше, в будинку порядок, і це приємно. По-друге, заправляючи постіль, ми завершуємо одну, нехай і маленьку справу, що налаштовує мозок на продуктивний день. Вчені говорять, що заправляти ліжко – хороша звичка, і дотримуючись її, ми відчуваємо себе краще і впевненіше. Це допоможе нам привчати себе і до інших корисних звичок.

Пити каву після одразу після пробудження

Якщо ви недолюдина, поки не вип’єте кави, тоді є про що подумати. Між 8 і 9 ранку організм виробляє гормон кортизол, який регулює наш природний добовий цикл, який будить нас вранці і присипляє вночі. Коли виробляється кортизол, ми відчуваємо себе бадьорими. Кофеїн втручається в цей процес, і організм з часом починає виробляти менше важливого гормону і більше покладається на каву. А крім того, так виробляється звикання до кофеїну, і з часом ми відзначаємо, що він більше не працює. Найкраще пити каву трохи пізніше – десь між 10 і 12 годинами ранку, в момент спаду рівня кортизолу. Так ми отримаємо повну віддачу від кофеїну і не порушимо природні добові ритми.

Збиратися в темноті

Деякі люди вважають, що приглушене світло в квартирі вранці – це хороший спосіб плавно перейти від ночі до дня. Але, як пояснюють вчені, наш біологічний годинник чутливий до рівня освітлення. Темрява – це сигнал, що пора спати. Відповідно, і відчути себе бадьорим в темряві неможливо. Щоб по-справжньому прокинутися, нам потрібне яскраве світло.

Не мати чіткої послідовності дій зранку

Так, попити водички або зробити зарядку? А може краще послухати музику і попити чаю? Прийняти душ, а може бути, просто вмитися прохолодною водою? Психологи кажуть, що вранці краще дотримуватися певного ритуалу: встали, попили теплої води з лимоном, потім відразу в ванну.
Справа в тому, що наш ресурс сили волі вичерпний, і якщо ви вранці болісно вирішували, що саме і в якій послідовності робити, ви його частково витратили. Краще дотримуватися рутинному розпорядку, не замислюючись, а основні сили і енергію залишити на день.

Читайте також: Знявши це відео канадець не очікував такого повороту (відео)

Джерело.

 

You cannot copy content of this page