fbpx
Дозвілля
6 дачних помилок, в які чомусь продовжують вірити

6 дачних помилок, в які чомусь продовжують вірити
Щодо дачної ділянки існує безліч міфів, у які продовжують вірити.

Тому варто розібрати шість помилок, які нічого спільного не мають із реальністю.

Якщо дерево дає добрий урожай, обрізка не потрібна
Догляд за плодовими деревами забирає чимало часу та потребує делікатності з боку кожного дачника. Створюється відчуття, що якщо дерево дає відмінний урожай, немає необхідності виконувати обрізку, так як можна зробити тільки гірше.

Певна логіка в цьому є, адже при обрізанні розвиток плодового дерева може змінитися та загальмуватись. А як же сухі та заражені гілки? Вони з’являються на кроні щосезону. Відмовляючись від обрізки, ви можете втратити все дерево.
Обрізання плодових дерев необхідне кожного сезону.

Якщо черв’яка розрубати на дві частини, він продовжить жити
Цей міф можна назвати правдивим, але є деталі. Якщо дощового черв’яка розрубати на дві частини, виживе лише та половина, що знаходиться ближче до органів регенерації. Також варто відзначити, що хробак може регенеруватися. За невеликий проміжок часу хробак може відновити хвіст і продовжити існування.

США – це батьківщина колорадського жука
Від дачників часто можна почути фразу: «Частина картоплі губиться через американців, які завезли до СРСР колорадського жука». Певна логіка в цьому є, проте історична батьківщина жука колорадського – це Мексика.

А свою назву колорадський жук отримав через те, що він завдав серйозних збитків у штаті Колорадо. Був рік, коли жук знищив більшу частину врожаю. Саме з цього періоду вчені почали розробляти різні засоби для боротьби та профілактики.

Якщо дерево почало сохнути, воно потребує підживлення

Подібним чином мислить багато дачників. Якщо дерево з якоїсь причини почало сохнути, дачники відразу починають їх годувати, забуваючи про тонкощі. Можна згадати кілька причин, чому дерево починає сохнути:

Ураження захворюваннями.

Через шкідників.

Нестачі вологи.

Надлишку вологи, через що починає гнити коренева система.

Брак поживних речовин – це не основна причина, чому дерево починає поступово засихати. Проблема серйозна, тому потрібно знайти причину, а лише після цього вживати заходів.

Різні сорти малини та полуниці можуть перезапилюватися
Якщо сказати дачникам із великим досвідом, що подібне твердження – це міф, вони точно розгніваються. Полуниця та малина можуть перезапилюватись, проте на врожай це ніяк вплинути не зможе. Справа в тому, що у малини обох статей квітка, відповідно, додаткове запилення не потрібно.

Теоретично рослини можуть запилювати один одного, але шанс цього вкрай низький. Щоб уникнути можливих наслідків у процесі вирощування, достатньо вирощувати різні сорти на відстані. Але навіть якщо запилення і станеться, на смакових якостях ягід це не позначиться.

Кавова мульча знижує кислотність ґрунту
Для зниження кислотності ґрунту застосовується безліч засобів та методик. Останнім часом дачники починають використовувати кавову мульчу, забуваючи про шкоду, яку вони своїми руками завдають рослинам на своїй ділянці.

У кавовій гущі залишається багато добавок. Простий приклад: людина може пити каву з молоком, додаючи цукор та інші інгредієнти. А який сенс вносити в ґрунт елементи, які можуть залучити різних шкідників? Кавова мульча – це найгірше рішення, яке тільки можна уявити.

You cannot copy content of this page